Przedszkolaki z Olsztyna wzięły udział w akcji "Nakręć się na pomaganie". Zbierały nakrętki i kasztany dla Marcelinki

2023-10-24 07:10:00(ost. akt: 2023-10-23 15:30:34)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Tegoroczna edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” dla Marcelinki rozkręciła się na dobre. Trwa zbiórka nakrętek, ale nowością tej edycji jest zbiórka kasztanów. W przedsięwzięcie koordynowane przez dzielnicowego – st. asp. Adama Trzonkowskiego bardzo prężnie zaangażowały się dzieci z olsztyńskich przedszkoli.
VIII edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” rozkręciła się już na dobre.

Fot. KPP w Piszu

Bohaterką jest niespełna roczna Marcelinka z Pisza, która wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Chcąc zebrać jak najwięcej pieniędzy dla dziewczynki koordynator tego przedsięwzięcia, dzielnicowy z Białej Piskiej - st. asp. Adam Trzonkowski, postanowił zbierać nie tylko nakrętki, ale także kasztany.

Fot. KPP w Piszu

Policjant przyznaje, że zbiórka kasztanów przerosła jego najśmielsze oczekiwania, ale o to właśnie chodziło. Do piskiej akcji „Nakręć się na pomaganie” bardzo aktywnie włączyły się dzieci z olsztyńskich przedszkoli. Dołączyła też jedna ze szkół podstawowych.

Chcąc docenić zaangażowanie dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli z tych placówek st. asp. Adam Trzonkowski osobiście odwiedził przedszkolaki w Przedszkolach nr 1, 13, 19, 6, 39 oraz Przedszkole ,,Stokrotka” w Olsztynie.

Policjant podziękował dzieciom za udział w zbiórce nakrętek i kasztanów oraz zachęcił je do dalszego udziału w tej akcji. Opowiedział maluchom dlaczego zbiera nakrętki i kasztany oraz komu przekaże pieniądze z ich sprzedaży.

Fot. KPP w Piszu

Korzystając z okazji dzielnicowy przypomniał przedszkolakom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze ze zwróceniem szczególnej uwagi na znaczenie elementów odblaskowych.

Wizyta dzielnicowego z Białej Piskiej w olsztyńskich przedszkolach była dla dzieci nie lada niespodzianką. Przedszkolaki były zachwycone takimi odwiedzinami.

Dzielnicowy odwiedził też Szkołę Podstawową nr 1 w Olsztynie, która także włączyła się do piskiej akcji „Nakręć się na pomaganie” i nazbierała mnóstwo kasztanów dla małej Marcelinki.