Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Utrudnienia w ruchu na al. Sybiraków w Olsztynie

2023-10-16 13:35:20(ost. akt: 2023-10-16 13:59:20)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło (dziś już po raz drugi) w rejonie al. Sybiraków w Olsztynie. 78-latek potrącił kobietę, która prawidłowo przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.
W poniedziałek (16 października) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w rejonie al. Sybiraków.

— Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobową toyotą 78-latek potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych — poinformowała st. post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W wyniku zdarzenia jedna osoba trafia do szpitala.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący toyotą był trzeźwy.

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.


W poniedziałkowym (16 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Według sondażu wygrywa opozycja
PiS wygrało wybory do Sejmu z wynikiem 36,8 proc. Koalicja Obywatelska zdobyła 31,6 proc., Trzecia Droga – 13 proc., Lewica – 8,6 proc., a Konfederacja – 6,2 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie – wynika z sondażu Ipsos. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 2,4 proc. Frekwencja wyniosła 72,9 proc.

Teraz chroni nas 3 tysiące kamer
— Bariera elektroniczna na granicy polsko-rosyjskiej zapewni bezpieczeństwo i ochronę interesów Rzeczypospolitej — powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w otwarciu Centrum Nadzoru bariery elektronicznej w Kętrzynie.

Deszcz pieniędzy dla przedsiębiorców
Wielkie pieniądze trafią do przedsiębiorców z Warmii i Mazur. A chodzi na początku o kwotę 220 mln zł, bo pula środków, która zostanie rozdysponowana w formie pożyczek i poręczeń, będzie znacznie większa. To będzie duże wsparcie.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl