X wrze po ujawnieniu taśm Banasia

2023-10-13 14:46:35(ost. akt: 2023-10-13 14:51:01)

Autor zdjęcia: wPolityce.pl

Ujawnienie przez TVP taśm z rozmowy prezesa NIK Mariana Banasia z prof. Markiem Chmajem wywołało falę komentarzy na platformie X.
TVP Info: Największa afera od czasów Rywina
TVP Info poinformowało, że nagrania pochodzą od pracowników NIK, którzy mieli dość wykorzystywania Izby przez jej prezesa do politycznej walki. Ujawnione przez stację taśmy pokazują – jak podkreśla TVP Info - jak wysłannik Tuska (Marek Chmaj) ustawia z prezesem NIK działania uderzające w PiS.

Stacja dodaje, że prezes NIK podkreśla wysłannikowi Tuska (którego nazywa „szefem” - Banaś mówi „przekaż szefowi”), że ma dla niego „prezenty” na koniec kampanii wyborczej. TVP Info przekazało, że chodzi o raporty uderzające w PiS, publikowane przez NIK, a taśmy wskazują, że był to skoordynowany atak na linii Konfederacja-NIK-Tusk. Jak zwraca uwagę stacja, Marian Banaś w nagrania podkreśla wysłannikowi „szefa” (czyli Tuska), że ma wpływy w Konfederacji, z których zamierza skorzystać po wyborach.

„Totalna kompromitacja NIK”
Sprawa jest szeroko komentowana na platformie X m.in. przez dziennikarzy, polityków i znane konta z dużą liczbą obserwatorów.

Na nagraniu prezes NIK mówi wprost: „Ja będę działał do ostatniej chwili, bo mnie nie obowiązuje żadna cisza wyborcza.” Urzędnicy NIK demaskują pakt Banaś-Tusk.

Taśmy Banasia. Oglądajcie TVP Info. Szok

Gwiazdor @onetpl Andrzej Stankiewicz lubi kreować się na gwiazdę niezależnego dziennikarstwa. Ale można odnieść wrażenie, że - podobnie jak Marcin Gutowski z @tvn24 - to zwykli chłopcy na posyłki ekipy Tuska, Chmaja i Banasia. Takie to „wolne media” ;))

Niczym czerwony kapturek z koszem łakoci dla babci,ups dziadka.

Jeśli Marian Banaś miałby resztki honoru to dziś podałby się do dymisji. Zrobił z NIK narzędzie do jawnego wspierania opozycji i swojego syna, na którym ciąża poważne zarzuty. Korupcja polityczna to za mało powiedziane. Po wyborach powinna w tej sprawie powstać komisja śledcza

Taka anegdotka z wczoraj a propos tego, jak działa „Pancerny Marian”. Zadzwonił do mnie @MariuszGierszew z pytaniami „kontrolerów” do @CYFRA_GOV_PL, które dostał od @NIKgovPL szybciej, niż dotarły do mnie

Pancerny Marian pertraktował z Tuskiem via prof. Chmaj konieczność usadowienia synka Kubusia w Konfederacji. Ma on, według szefa NIK gwarantować zablokowanie możliwości utworzenia po wyborach koalicji PiS-Konfederacja. Chmaj zarobił w NIK kupę $

Czytamy we wpisach na X.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl