Otwarcie niemieckiego marketu w Dywitach już wkrótce. Znamy datę

2023-10-11 18:17:53(ost. akt: 2023-10-11 15:13:21)

Autor zdjęcia: Gmina Dywity- Facebook

Już za kilka dni, w Dywitach przy Osiedlu Sterowców zostanie otwarty jeden z marketów sieci Aldi. Mieszkańcy niedawno poznali oficjalną datę.
Budowa sklepu ruszyła w kwietniu, a postępy prac można było oglądać każdego dnia, dlatego wśród mieszkańców rozeszła się wieść, że sklep ma zostać otwarty jeszcze we wrześniu.

Termin się jednak przesunął i jak poinformowała Gmina Dywity na swoim oficjalnym profilu na Facebook'u, sklep zostanie otwarty już 18 października.

Sklep Aldi, będzie pierwszym lokalem firmy w powiecie olsztyńskim. Jego powierzchnia handlowa wyniesie 1200 metrów kwadratowych.

Aktualnie zakończyły się prace na parkingu, na którym wyznaczono miejsca dla 80 samochodów, w tym na 2 z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.

W Aldi zatrudnione będą 24 osoby, a lokal będzie posiadał szereg udogodnień dla klientów, takich jak krajalnica do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów.

Jak wskazuje Małgorzata Drozd z biura prasowego Aldi, sklep będzie dostosowany do potrzeb zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i dla rodzin z dziećmi. W budynku będzie również dostępny pokój dla opiekuna z dzieckiem oraz toaleta dla klientów.

— Na odwiedzających sklep Aldi w Dywitach czekać będą atrakcyjne promocje na produkty marek własnych — dodaje Małgorzata Drozd.

W dniu otwarcia sklepu, klienci będą mieli okazję skorzystać z degustacji asortymentu dostępnego tylko w tym miejscu. Z okazji otwarcia sieć zaplanowała specjalne promocje - 25 proc. na odzież i obuwie oraz wręczanie bonów na kolejne zakupy.

Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 6-22.