Krowa spod Elbląga znalazła pocisk artyleryjski o kalibrze 120 mm!

2023-10-11 17:15:27(ost. akt: 2023-10-11 15:07:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rolnik ze wsi Olkowo pod Elblągiem zaalarmował policję, że jego krowa przebiegając przez wał ziemny na pastwisku wykopała pocisk artyleryjski. Niebezpieczne znalezisko zabrali saperzy, którzy przy okazji przebadali łąkę wykrywaczami metalu - podał oficer prasowy elbląskiej policji Jakub Sawicki.
Jakub Sawicki z elbląskiej policji poinformował o niecodziennej sytuacji, do której doszło we wsi Olkowo w powiecie elbląskim.

— Na jednym z pastwisk krowa wygrzebała racicą pocisk artyleryjski o kalibrze 120 mm. To bardzo duży pocisk, niebezpieczny — powiedział Sawicki.

Oficer wyjaśnił, że z relacji rolnika wynikało, że na łące, na której wypasał krowy znajdował się wał ziemny. Gdy jedna z krów przebiegła przez ów wał spod jej racicy wyłonił się pocisk.

— Widocznie pocisk był zagrzebany na samym szczycie tego wału ziemnego —dodał Sawicki.

Gdy rolnik zaalarmował policję ta zabezpieczyła niebezpieczne znalezisko i pilnowała łąki, aż z sąsiedniego powiatu braniewskiego przyjechał partol saperski. Saperzy zabrali pocisk, który pochodził z czasów II wojny światowej i przy okazji wykrywaczem metali przeszukali całą łąkę.

— Żadnych więcej niebezpiecznych znalezisk na tej łące nie było — dodał Sawicki.

W warmińsko-mazurskim dość często znajdowane są niewybuchy z czasów II wojny światowej. Policja przestrzega, by tego typu znalezisk nie wyciągać z ziemi samodzielnie, ani tym bardziej ich nie przekładać - o każdym takim odkryciu należy informować policję.

źródło: PAP/Joanna Kiewisz-Wojciechowska


W środowym (11 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Synagoga w Barczewie będzie miejscem spotkań kultur i religiiRuszają prace przy modernizacji synagogi
Dobra wiadomość: ruszają prace związane z długo oczekiwaną modernizacją barczewskiej synagogi, wyjątkowego obiektu na mapie Warmii i Mazur. Po rewitalizacji ma być całorocznym miejscem integracji i obcowania z kulturą.

Miał być nowy stadion, ale prezydent nie chciał
Niemal 7 mln zł rządowego wsparcia otrzymał Elbląg na modernizację stadionu miejskiego. Są powody do radości, ale to tylko połowiczny sukces. Miasto miało szansę pozyskać znacznie większe fundusze, by wybudować nowy stadion; niestety prezydent Wróblewski wybrał remont starego.

Starsi studenci wracają na zajęcia
Wiele ciekawych zajęć i wykładów w ramach około 30 kół zainteresowań czeka na studentów Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zainaugurował 14. rok działalności.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3111696 12 paź 2023 07:50

    Proponuje tej krowie wreczyc jakis order albo chociaz stanowisko Ministra Obrony Narodowej

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz