Studenci powoli wracają do Kortowa i przygotowują się na nowy rok akademicki

2023-09-29 07:10:00(ost. akt: 2023-09-28 16:29:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: UWM

Choć nowy rok akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpocznie się dopiero w najbliższy poniedziałek 2 października, studenci już wracają do Kortowa. Od 25 września mogą kwaterować się w akademikach.
Fundacja "ŻAK" UWM przygotowała w tym roku około 2000 miejsc w dziewięciu domach studenckich i... wszystkie od dawna są zarezerwowane.

— Studenci mają czas na zakwaterowanie do 5 października — przypomina Monika Sowińska, kierowniczka Działu Zakwaterowania Fundacji "ŻAK" UWM w Olsztynie.

Kierowniczka dodała również co powinni mieć ze sobą świeżo upieczeni studenci.

— Muszą mieć cały komplet pościeli i naczynia. Poza tym mamy pełne wyposażenie pokoi, czyli lodówki, meble, łóżka, szafy... wszystko jest na miejscu — tłumaczy.

Procedura zakwaterowania jest bardzo prosta. Wystarczy zgłosić się do recepcji. Tam student, który wprowadza się pierwszy raz, dowiaduje się, jaki dostał pokój. Po tym, musi wypełnić kwestionariusz i otrzymuje kartę mieszkańca.

W poszczególnych akademikach można także zapisywać się na listy rezerwowe.

Jeśli wcześniej student nie otrzymał miejsca w akademiku, jest jeszcze na to szansa.

— Liczymy się z tym, że nie wszyscy studenci, którzy otrzymali miejsce, zakwaterują się w akademiku. Powody są różne. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami — mówi Monika Sowińska.

źródło: UWM FM


W czwartkowym (28 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Nasi gapowicze mają ponad 3 miliony długu
Szacuje się, że każdego dnia bez biletu podróżuje około 10 proc. klientów transportu zbiorowego. Standardowy gapowicz to mężczyzna w wieku 35-44 lat. Kobiety stanowią zaledwie 20 proc. gapowiczów.

Olsztyńska katedra otrzymała dotację na kwotę 3,5 mln złotych na zabytki.Olsztyńska katedra z dofinansowaniem na zabytki
Proboszcz olsztyńskiej konkatedry pod wezwaniem Św. Jakuba nie kryje radości. Parafia otrzymała 3,5 mln zł dofinansowania na kontynuowanie rozpoczętych już prac konserwatorskich. To jedna z 137 dotacji, które z drugiej edycji Programu Odbudowy Zabytków trafią na Warmię i Mazury.

Magda OrłowskaByłam psiarą, stałam się kociarą
To najczęściej ludzie się winni niedoli zwierząt. Ale również ludzie niosą im pomoc. Nagroda przyjaciela zwierząt „Cztery łapy” trafia w ręce osób, dla których los zwierzaków nie jest obojętny. W tym roku otrzymała ją m.in. kocia Fundacja Per Mondo.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl