Policjant z Olsztyna uratował 39-latka, który chciał targnąć się na swoje życie

2023-09-26 18:30:39(ost. akt: 2023-09-26 16:18:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjant z Olsztyna w czasie wolnym od służby interweniował wobec 39-letniego mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjanta i jego partnerki, którzy akurat znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, na szczęście nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
W poniedziałek (25 września) oficer dyżurny Komendy Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie.

Z informacji przekazywanych przez policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który akurat wracał ze służby wynikało, że przy jednym z budynków w rejonie Osiedla Generałów na terenie Olsztyna zauważył mężczyznę, który swoim zachowaniem szczególnie zwrócił jego uwagę.

Funkcjonariusz podejrzewał, że osoba ta może chcieć targnąć się na swoje życie.

Nie czekając policjant zwrócił się z prośbą do swojej partnerki o to, aby nawiązała rozmowę z 39-latkiem. W tym czasie funkcjonariusz powiadomił służby. Policjant i jego partnerka zaopiekowali się mężczyzną.

Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol oraz zespół ratownictwa medycznego, a mężczyźnie została udzielona specjalistyczna pomoc.

Szybka i zdecydowana reakcja olsztyńskiego policjanta i jego partnerki, a także rozmowa były na tyle skuteczne, że nie doszło do tragedii. 39-latek trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

Należy pamiętać, że każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.
Nie można wstydzić się zadzwonić. Są osoby, które czekają na ten telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
22 484 88 01 to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

Policja przypomina, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222.


We wtorkowym (26 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Jest szansa na nowy szpital w Olsztynie
Wniosek o uwzględnienie rządowej pomocy na budowę nowoczesnego szpitala w Olsztynie ma jeszcze w tym tygodniu trafić do wykazu prac legislacyjnych rządu. W lobbing na rzecz projektu zaangażowali się czołowi politycy PiS z regionu. Inwestycja jest szacowana na 300 mln zł.

Poszukiwania 66-latki w okolicach SiemianDron pomoże odnaleźć zaginionych
Każdego roku służby poszukują setki zaginionych osób. Pomagają m.in. drony. Aby skuteczniej pomagać w poszukiwaniach, wolontariusze olsztyńskiego Polskiego Czerwonego Krzyża chcą kupić taki sprzęt. Apelują o finansowe wsparcie.

Powstaje coraz więcej tężni solankowych. Co z Olsztynem?
Tężnie solankowe stają się coraz popularniejsze wśród warmińsko-mazurskich samorządowców. W jednych miejscowościach już stoją, w innych są dopiero w planach. Czy na swoje tężnie mogą też liczyć mieszkańcy stolicy regionu?

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl