Policjanci z Olsztyna podsumowali akcję "Prędkość"

2023-09-24 10:00:00(ost. akt: 2023-09-23 00:54:29)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyńscy funkcjonariusze prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, w tym celu sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy prawa i narażą na niebezpieczeństwo siebie i pozostałych uczestników dróg.
W środę (20 września) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”.

Policjanci także działali w ramach obchodzonego w dniach 16-22 września 2023 r., Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days, pod wymownym hasłem „Żyj i ratuj życie".

W ramach swoich działań funkcjonariusze skontrolowali prawie 150 pojazdów.

Cel był jeden – egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości i przepisów ruchu drogowego.

W trakcie przeprowadzonych działań policjanci z drogówki w Olsztynie stwierdzili ponad 100 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. W większości przypadków interwencji zakończyły się nałożeniem mandatów karnych na nieodpowiedzialnych kierujących.

Około godz. 11:00 policjanci Sudwie (gmina Olsztynek) zatrzymali do kontroli osobowe audi. Za jego kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do 2025 roku. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.


W czwartkowym (21 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

W sklepach będzie inaczej. Paragon zabierze za nas telefonWszystkie paragony w telefonie
Zaczęła się rewolucja w wydawaniu paragonów. Sklepy będą mogły w łatwy sposób wydawać elektroniczne odpowiedniki tradycyjnych paragonów, rezygnując z tych papierowych. Dostęp do nich będziemy mieli w aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

Dzieci dają jej siłę do walki z przeciwnościami losu
Wygrała walkę z nowotworem. W chorobie zostawił ją mąż, wspierali rodzice, przyjaciele i dzieci. To one były motywacją do walki z najtrudniejszym przeciwnikiem - rakiem. — Utrata piersi też nie była straszna, bo najważniejsze było to, żeby żyć. Żeby moje dzieci nie zostały sierotami... — tłumaczy Alicja.

Pracowałem 20 lat, by tu dotrzeć
Kontrakt Michała Probierza ma obowiązywać do końca eliminacji mistrzostw świata w 2026 roku. - Proszę o możliwość spokojnej pracy, bo naszym celem jest awans do mistrzostw Europy - podkreślił nowy selekcjoner biało-czerwonych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl