Policjant z Olsztynka udowadnia, że policjantem jest się również po służbie

2023-09-16 09:00:00(ost. akt: 2023-09-15 16:05:59)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Sierż. Kamil Wiśniewski już kilka razy udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Tym razem zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który doprowadził do zdarzenia drogowego w jednej z miejscowości w gminie Olsztynek. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 64-latka ponad 2,5 promila alkoholu.
W środę (13 września) wieczorem sierż. Kamil Wiśniewski będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Funkcjonariusz na jednej z gminnych dróg zauważył hyundaia, które nie trzymało toru jazdy – zjeżdżając od prawej do lewej krawędzi jezdni. Po chwili kierujący nagle zjechał w pobliską drogę, gdzie jak się później okazało, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji.

Policjant zainterweniował natychmiast. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu i zabrał mu kluczyki do auta. Następnie o sytuacji powiadomił policjantów z Olsztynka, którzy po chwili przejechali na miejsce.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 64-letniego kierującego hyundaiem krążyło ponad 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Sierż. Kamil Wiśniewski na co dzień pełni służbę w Ogniwie Prewencji Komisariatu Policji w Olsztynku. To nie pierwszy raz, kiedy po służbie zatrzymuje sprawców przestępstw. W 2022 roku zatrzymał kierującego na sądowym zakazie, którego rozpoznał z wcześniejszych interwencji. Z kolei w lutym 2023 roku zatrzymał sprawcę zniszczenia trzech samochodów na terenie gminy Olsztynek.


W weekendowym (15-17 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Stało się. Mamy Regionalne Biuro PARP
W Olsztynie zostało otwarte Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które ma być wsparciem dla przedsiębiorców. Jego utworzenie zapowiedziała w maju Olga Semeniuk- Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii.

Mistrz Polski Kuba Wilczak z ojcem i trenerem Szymonem WilczakiemCoraz lepszy mistrz Polski z Olsztyna
Na początku września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie i barberingu. Zawody odbyły się podczas targów Beauty Forum Hair. Kuba Wilczak z Olsztyna wrócił z tytułem mistrza i złotym pucharem.

Budują nową oś zła?
Wizyta dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Una u prezydenta Rosji Władimira Putina budzi skojarzenia z osią zła i okresem zimnej wojny, kiedy oba kraje blisko współpracowały przeciw Zachodowi. Formalnie Kreml ma pomóc w budowie nowych satelitów dla Pjongjangu.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl