Remont Domu Studenckiego nr 10 Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego stał się faktem

2023-09-12 08:30:00(ost. akt: 2023-09-12 09:35:47)

Autor zdjęcia: UWM

Długo wyczekiwana inwestycja w Kortowie wkrótce się rozpocznie. Niedawno podpisano umowę z wykonawcą remontu akademika.
Dom Studencki nr 10 czeka kompleksowa, dostosowana do współczesnych standardów modernizacja. Wyremontowanych zostanie ponad 140 pokoi. Będą to pokoje jednoosobowe, wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny. Ponadto zostanie zainstalowana kontrola dostępu, aby ograniczyć obsługę do minimum, a tym samym zmniejszyć koszty utrzymania.

Ma to być budynek, który wyznaczy nowe standardy na terenie kampusu, z czego radości nie krył prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM.

— Rzeczywiście długo czekaliśmy na wyłonienie wykonawcy w przetargu, ale cieszę się, że wreszcie się to udało, że dzisiaj podpisaliśmy umowę. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpoczną się prace i na pewno potrwają przez cały 2024 rok — powiedział rektor zaraz po podpisaniu umowy w piątek (8 września).

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budowlane “Witka”, które pięć lat temu wykonało remont akademika nr 1.

— Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy współpracować z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Inwestycję w akademiku nr 10 wykonamy w formie “zaprojektuj” i “wybuduj”, co oznacza, że tym razem musimy przygotować również dokumentację projektową. Jednak myślę, że nie będziemy mieli żadnego problemu z tym zadaniem, ponieważ jest to bardzo podobny budynek do "jedynki" — mówi Tomasz Olszewski, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego "Witka".

Prezes dodał, że będzie to akademik o podwyższonym standardzie, z pokojami jednoosobowymi, które będą posiadały wiele udogodnień, a zakończenie inwestycji zarząd planuje na koniec 2024 roku.

Całkowity koszt tej inwestycji to około 30 milionów złotych. Wkład własny uczelni do tej inwestycji to 9 milionów złotych. Pozostała kwota pochodzi z funduszy rządowych - 10 milionów z dofinansowania w postaci obligacji oraz 6 milionów ze środków, które Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

źródło: UWM


We wtorkowym (12 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Ten las poszedł pod topór, bo był przeszkodą lotniczą. Teraz szpeci wjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]
Wjeżdżając do Olsztyna od strony Dajtek, nie sposób nie zauważyć tego, co zostało po wyciętym lesie. To nie teren pod inwestycję, jak mogłoby się wydawać. Te drzewa zakończyły swój żywot, bo znalazły się w złym miejscu w złym czasie.

Niesamowite odkrycia archeologiczne
To, jak bardzo ważne jest dbanie o historię, doskonale wiedzą archeolodzy, którzy w Muzeum w Grunwaldzie zaprezentowali swoje nowe odkrycia z pola bitwy. Wystawa wręcz zapiera dech w piersiach.

Kolejny atak wilków? Miały zagryźć kota
Wilki co jakiś czas dają o sobie znać, atakując zwierzęta gospodarskie, a nawet domowe. Nie brakuje jednak opinii, że te ataki mogą być sprawką nie wilków, ale dziko żyjących psów. Jakkolwiek by było, lepiej dobrze zabezpieczyć żywy inwentarz, a domowe zwierzęta nie puszczać wolno.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl