Funkcjonariusze ze straży miejskiej w Olsztynie zatrzymali grafficiarza na gorącym uczynku

2023-09-08 08:32:11(ost. akt: 2023-09-07 16:00:12)

Autor zdjęcia: Straż Miejska

Potrafią być naprawdę pięknym dziełem sztuki, zawłaszcza wtedy kiedy są tworzone legalnie. Niestety nie wszyscy potrafią się do tego stosować i konsekwencje mogą nie być przyjemne. Przekonał się o tym, 45-latek z Olsztyna, który został złapany na gorącym uczynku.
We wtorek (5 września) patrol straży miejskiej został skierowany na ul. Mazurską w związku ze zgłoszeniem, które dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

Po dotarciu na miejsce, strażnicy nie stwierdzili osób spożywających alkohol, ale ich uwagę zwrócił pewien mężczyzna.

45-latek przy pomocy farby w puszce umieszczał rysunki na elewacji budynku. Wobec sprawcy wykroczenia został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze straży miejskiej przypominają, że nielegalne graffiti, które jest przejawem wandalizmu może być traktowane jako wykroczenie a nawet przestępstwo.

W zależności od wartości wyrządzonej szkody, sprawcy wykroczenia grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna, a przestępca może trafić do więzienia nawet na 5 lat.


W czwartkowym (7 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

 Ile jeszcze kierowcy będą czekać na remont drogi przez Las Miejski?Droga sama się nie naprawi
Czy droga 51 przez olsztyński Las Miejski zostanie przebudowana? To marzenie tysięcy kierowców, którzy jeżdżą tędy codziennie. Już wiemy, co ich czeka, bo jest odpowiedź prezydenta Olsztyna na propozycję wójta gminy Dywity w sprawie wspólnej inwestycji.

Gdzie jest u nas niebezpiecznie?
Jakie miasta w naszym regionie są niebezpieczne? To zależy jakie przestępstwa weźmiemy pod uwag. Jeżeli wszystkie, to strach się bać w Nidzicy i Gołdapi. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę największą liczbą przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu stwierdzonych na 1000 mieszkańców, to otrzymamy już inne wyniki.

Setne urodziny sanitariuszki „Basi”
Pani kapitan Wanda Bortkiewicz ps. Basia skończyła sto lat! Była sanitariuszką i łączniczką w oddziałach Armii Krajowej dowodzonych przez „Kmicica” i „Łupaszkę”. Jej patriotyczna postawa stanowi dziś wzór dla kolejnych pokoleń.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl