„Do Matki Bożej się idzie”

2023-08-29 15:27:40(ost. akt: 2023-08-29 17:13:23)
W niedzielę rano z Placu Katedralnego w Ełku do miejscowości Grabnik wyruszyła Dziękczynna Piesza Pielgrzymka „Do Matki Bożej się idzie”. Tam, po południu, w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej została odprawiona uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego ks. bp. Jerzego Mazura. W nabożeństwie uczestniczyła wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk-Patkowska.
— Razem z wiernymi z powiatów: ełckiego, giżyckiego, węgorzewskiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i mrągowskiego w ciszy i skupieniu, modlitwą podziękowałam za rok pełen bożych darów, za bezpieczne wakacje – szczególnie dzieci i młodzieży. Wspólnie poprosiliśmy o Boże Błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny — mówi wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska.
— Nabożeństwo pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura zakończone procesją to był szczególny wyraz wdzięczności za Boską Opiekę nad nami, za Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Z serca dziękuję za możliwość wspólnej modlitwy – to dla mnie ogromne wsparcie i motywacja do dalszego działania. Cieszę się, że mogłam w wydarzeniu „Do Matki Bożej się idzie” uczestniczyć razem z moim serdecznym przyjacielem, profesorem Piotrem Kosiakiem — podkreśliła wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska.