Rozmowy w Bolcie w Olsztynie będą rejestrowane. Nowa opcja będzie testowana m.in na Warmii i Mazurach

2023-08-24 15:06:38(ost. akt: 2023-08-24 15:38:48)

Autor zdjęcia: bolt.eu

Bolt od miesięcy stara się wprowadzić szereg innowacji, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Firma w ten sposób stara się odpowiedzieć na doniesienia o gwałtach czy dwuznacznych propozycjach kierowanych przez kierowców w stronę kobiet.
Korporacja przekazała, że dostęp do funkcji rejestrowania dźwięku podczas przejazdu będzie można uzyskać w panelu bezpieczeństwa znajdującym się w aplikacji Bolt.

— "Aby rozpocząć nagrywanie dźwięku, kierowca lub pasażer musi samodzielnie włączyć funkcję. Pasażer/pasażerka lub kierowca/kierowczyni może rozpocząć nagrywanie za pośrednictwem aplikacji Bolt w dowolnym momencie podróży. Funkcja jest dostępna wyłącznie podczas trwającego przejazdu, a nagrywanie kończy się automatycznie po jego zakończeniu" — przekazuje firma.

Nagranie z przejazdu będzie zaszyfrowane a użytkownik nie będzie mógł go odtworzyć. Po 24 godzinach od zakończenia nagrania plik zostanie automatycznie skasowany. Aby nagranie było możliwe do odtworzenia kierowca lub pasażer będzie musiał je wysłać do Zespołu Wsparcia jako załącznik.

Funkcja póki co będzie dostępna tylko w czterech miastach w Polsce: Krakowie, Lublinie, Opolu i właśnie Olsztynie. Użytkownicy aplikacji otrzymają powiadomienie na temat dostępności nowej opcji, która będzie możliwa do uruchomienia po wyrażeniu zgody i aktualizacji aplikacji do najnowszej wersji.

Karol Grosz

Czy Twoim zdaniem rejestrowanie rozmów w Bolcie to dobre rozwiazanie?
pokaż wyniki »