34-latek zatrzymany przez olsztyńską grupę SPEED. Jechał na "podwójnym gazie"

2023-07-29 12:00:00(ost. akt: 2023-07-28 17:31:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierujące oplem, który przekroczył dozwolona prędkość na S 51. Okazało się, że mężczyzna wybrał się w podróż, mimo ponad jednego promila alkoholu krążącego w jego organizmie.
W czwartek (27 lipca) policjanci z olsztyńskiej grupy SPEED na trasie S51 zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość.

Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec Olsztyna. Badania policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad jeden promil alkoholu. Ponadto okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy.

Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.


W weekendowym (28-30 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

O czym szumią Brzeziny?
Brzeziny to osiedle powstałe w latach 70-tych ubiegłego wieku w Olsztynie. Wdzięczna nazwa Brzeziny została pewnie nadana z powodu jakiejś kępy dzikich brzóz, które rozrosły się nad fragmentem nieużytków nad płynącą nieopodal Łyną. Zresztą taki brzozowy zagajnik tutaj właśnie nad Łyną jeszcze możemy zobaczyć. Osiedle powstało dla pracowników Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Młodzi z Archidiecezji Warmińskiej już są w Lizbonie na ŚDM.Nasi na Światowych Dniach Młodzieży
Blisko 40 młodych i 3 księży wyruszyło z diecezji warmińskiej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Większość jest już na miejscu. Spotkanie, podzielone na dwa etapy, trwa już z od środy. Główne uroczystości zaczną się 1 sierpnia i będą trwały 6 dni.

Armagedon w pogodzie to nasza robota
To, co dzieje się ostatnio w pogodzie to prawdziwy armagedon. Pożary niszczą południe Europy, w Szwajcarii wieją huraganowe wiatry, u nas szaleją trąby powietrzne, a we Włoszech z nieba spada grad wielkości piłki do siatkówki. Czy to normalne?

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl