Trwa remont budynku CEiIK przy ul. Parkowej w Olsztynie. Jak idą prace? [GALERIA]

2023-07-25 19:00:14(ost. akt: 2023-07-25 16:01:04)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trwają prace remontowe budynku CEiIK przy ul. Parkowej w Olsztynie. Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych to instytucja kultury województwa warmińsko-mazurskiego, w której odbywają się koncerty, występy, spektakle, spotkania, warsztaty i szkolenia. Co zyska po ukończeniu prac remontowych i modernizacji?
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych to samorządowa instytucja kultury, której organem założycielskim jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, powołana została do animowania, inspirowania i wspierania aktywności kulturalnej w województwie warmińsko–mazurskim. Zlokalizowane jest na obrzeżach Olsztyna, w parku Jakubowo.

CEiIK jest kontynuatorem działalności Wojewódzkiego Domu Kultury i Regionalnego Ośrodka Kultury, co sprawia, że jest instytucją z ponad 50-letnią historią w sferze upowszechniania kultury.

[MEDIABOX=N]1018776[/MEDIABOX]

W obecnej formie CEiIK działa od 2002 roku organizując koncerty, występy, spektakle, spotkania, warsztaty i szkolenia. Nic dziwnego zatem, że wymaga odświeżenia. Po ponad 20 latach przyszedł czas na zmiany, bo Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przejdzie kapitalny remont.

Obecnie przy budynku trwają prace, które obejmują termomodernizację, w tym w szczególności:
— Docieplenie ścian zewnętrznych
— Docieplenie ścian fundamentowych
— Docieplenie stropodachu wraz z usunięciem istniejącej izolacji i niezbędnymi robotami towarzyszącymi.
— Docieplenie stropu pod poddaszem
— Docieplenie stropu nad piwnicą
— Wykonanie systemu nawiewno-wywiewnej wentylacji mechanicznej
— Wymiana okien zewnętrznych
— Wymiana drzwi wejściowych i bramy
— Montaż instalacji fotowoltaicznej

[MEDIABOX=N]1018782[/MEDIABOX]

Ale to nie wszystko, bo prace obejmują także:
— Remont instalacji wewnętrznych - wodociągowa, przeciwpożarowa, kanalizacyjna, elektryczna
— Remont piwnic w budynku
— Remont elewacji budynku i konserwacja sgraffito
— Remont „fosy” budynku
— Przebudowa południowego wejścia do budynku
— Roboty ziemne
— Monitoring zewnętrzny

Ze względu na roboty budowlane przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków wykonawca jest zobowiązany do szczegółowego i rzetelnego zapoznania się dokumentacją projektową, a w szczególności z wymaganiami zawartymi w pozwoleniach konserwatorskich, pozwoleniach na budowę oraz wszelkich uzgodnieniach, opiniach i warunkach technicznych dotyczących przedmiotowej inwestycji.

[MEDIABOX=N]1018784[/MEDIABOX]

Do realizacji prac wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez wykonawcę: Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane „ROMBUD”, a uzasadnieniem wyboru była najniższa cena.

Wstępna kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosiła 8 702 250,00 zł brutto, natomiast ostateczny koszt remontu ma wynieść 11 519 810,09 zł brutto.

Termomodernizacja budynku obejmuje projekt współfinansowany z RPO WiM na lata 2014-2020.We wtorkowym (25 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

[media=z1]1017987[/media]Dywity proponują Olsztynowi wspólny remont drogi
Już po raz drugi władze Dywit złożyły Olsztynowi propozycję wspólnej modernizacji leśnego odcinka al. Wojska Polskiego, który jest odcinkiem drogi krajowej 51. Poprzednio propozycja nie spotkała się ze specjalnym zainteresowaniem stolicy regionu.

Andrzej KowalskiKrawężnikami odgrodzili Wilczyńskiego od...Wilczyńskiego
Do osiedla, które leży na końcu ul. Wilczyńskiego w Olsztynie, nie ma dojazdu od tej ulicy. Mieszkańcy walczą o dojazd i już nawet mieli nadzieję, że to się uda, ale pojawiła się przeszkoda. To wysokie krawężniki, które kładą tam teraz budowlańcy.

Tego świętego szanują wszyscy kierowcy
Dla wielu błogosławienie kierowców i ich pojazdów, to tradycja, bez której nie wyobrażają sobie bezpiecznego podróżowania. We wtorek 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa — patrona podróżnych. Od niedzieli trwa XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl