Nową królową wśród najpiękniejszych została Angelika Jurkowianiec

2023-07-17 16:00:57(ost. akt: 2023-07-17 16:32:24)

Autor zdjęcia: Fot. Marcin Garas

Wybrać tę jedną, najpiękniejszą kobietę nie było prostym zadaniem. Piękności z całej Polski zjawiły się na scenie, a jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie kandydatki podczas imprezy zachwyciły swoją urodą jednak tylko jedna z nich zyskała tytuł najpiękniejszej.
Miss Polski to konkurs piękności organizowany w Polsce od 1990 roku. Kobiety muszą przejść długą drogę, żeby dostać się do finału. Przez eliminacje na poziomie regionalnym, ćwierćfinał, półfinał aż w końcu nieliczne docierają do finału.

Fot. Fot. Marcin Garas

W tym roku gala piękna odbyła się 16 lipca (niedziela) na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

To był wyjątkowy finał z uwagi na liczbę kandydatek, które występowały parami z każdego województwa. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy.

W gronie ekspertów tegorocznego finału znaleźli się: Miss Polski 2004 Elżbieta Sawerska, Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska, Izabela Janachowska, Marcelina Zawadzka, Ewa Wachowicz, Robert Czepiel, prezes konkursu Miss Polski Gerhard Parzutka von Lipiński oraz zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu Aleksandra Klepaczka.

Fot. Fot. Marcin Garas

Kobiety występowały na scenie prezentując m.in piękne stroje i wyuczoną do perfekcji choreografię. Do ścisłego finału weszło 16 dziewczyn, po jednej z każdej pary reprezentującej województwo.

Po kolejnych zmaganiach, jury wyróżniło 5 dziewczyn, spośród których miała zostać wybrana najpiękniejsza kobieta w Polsce.

IV Wicemister została Martyna Rurańska, która reprezentowała województwo dolnośląskie. Tuż po niej na podium mogła stanąć Patrycja Jarocka z województwa lubelskiego. II Wicemister została Dominika Staniaszek - województwo mazowieckie.

O koronę królowej walczyły dwie dziewczyny. Ostatecznie tą najpiękniejszą została wybrana Angelika Jurkowianiec z opolskiego a I Wicemister Julia Marcinkowska, która przyjechała z wielkopolski.

Fot. Fot. Marcin Garas

Zwyciężczyni konkursu pochodzi z Namysłowa. Studiuje analitykę medyczną i pracuje w klinice stomatologicznej, a w przyszłości chce zostać specjalistką ds. marketingu i project management w branży modowej. Na koncie ma już międzynarodowe sukcesy w fotomodelingu.


W poniedziałkowym (17 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Dobra inwestycja w złym miejscu?
To już pewne, radni zadecydowali, że przy ul. Zientary-Malewskiej w Olsztynie powstaną bloki OTBS. W skrócie ta inwestycja zakłada budowę mieszkań dla osób, których nie stać kredyt hipoteczny, a jednocześnie zbyt bogatych, by otrzymać mieszkanie komunalne. Jedynym haczykiem wydaje się być miejsce, które nie wydaje się zbyt atrakcyjne.

Tegoroczni pomysłodawcy projektów Kupią przyczepę i wsłuchają się w młodzież
Wiemy, do kogo trafią pieniądze z programu „Razem bezpieczniej”. Dzięki niemu 10 warmińsko-mazurskich samorządów zrealizuje inwestycje poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Co będą realizować?

Urlopy są fajne, ale nie dla psów
Wakacje. Lato. Czas beztroskiej zabawy. Ale nie w tym miejscu. Tu zbyt często dzwoni telefon, że na poboczu drogi leży potrącony przez samochód pies, a inny został znaleziony w lesie przywiązany do drzewa. Tak za miłość odwdzięczają się ludzie, bo… chcą wyjechać na urlop. Sami.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl