Park Nagórki-Jaroty w Olsztynie: Jak oceniacie najnowsze miejsce do rekreacji? [ZDJĘCIA]

2023-07-06 16:29:42(ost. akt: 2023-07-06 15:43:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Czy park Nagórki-Jaroty jest najładniejszym parkiem w Olsztynie. To kwestia gustu. Z pewnością jednak można stwierdzić, że jest najnowszym miejscem do rekreacji na terenie miasta.
Park Nagórki-Jaroty to malownicze tereny rekreacyjne, które powstały na bazie zbiornika retencyjnego, usytuowanego przy al. Sikorskiego i ul. Paukszty. Ten innowacyjny zbiornik retencyjny to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie mające na celu zapobieganie zalewom ulic oraz piwnic mieszkańców podczas gwałtownych opadów deszczu. Dzięki temu systemowi zatrzymywania wody, zgromadzona w nim woda może być wykorzystana przez strażaków lub miejskie służby odpowiedzialne za pielęgnację zieleni.


Jednak Park Nagórki-Jaroty to nie tylko praktyczne rozwiązania. To również miejsce, które oferuje mieszkańcom szeroki wachlarz atrakcji. Na niemal 4 hektarach powierzchni znajdują się oświetlone alejki, które tworzą przyjemne ścieżki spacerowe i rowerowe. Park został także wyposażony w fontannę, tarasy, grille, trampoliny oraz plac zabaw, które przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. W ramach dbania o harmonię z przyrodą, w Parku Nagórki-Jaroty zostało posadzonych 150 drzew, tysiące krzewów i bylin, tworzących przyjazne środowisko.

Fot. Zbigniew Woźniak

Pomysł na stworzenie Parku Nagórki-Jaroty nie jest oryginalną inicjatywą radnych Pawła Klonowskiego i Łukasza Łukaszewskiego, jednak to właśnie oni postanowili zgłosić ten projekt do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Po szerokim udziale społeczności i przeprowadzeniu konsultacji, okazało się, że idea ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy jednogłośnie wybrali ten projekt do realizacji.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu radnych, Park Nagórki-Jaroty stał się rzeczywistością. Teraz jest to miejsce, które zapewnia mieszkańcom Olsztyna piękne i funkcjonalne tereny rekreacyjne, idealne do spędzania wolnego czasu wśród zieleni i w atmosferze przyjaznej społeczności.


Po roku przerwy, Olsztyński Budżet Obywatelski powrócił z pełną siłą, dając mieszkańcom możliwość wpływania na rozwój swojego miasta. W ubiegłym roku, mimo zawieszenia OBO, zaangażowani radni nie zaprzestali działań mających na celu rozbudowę parku. Przykładem takiego zaangażowania była budowa nowych wejść. W tym roku, ci sami radni zgłaszają się z nowymi pomysłami, które mają na celu dalszą poprawę infrastruktury rekreacyjnej.

W tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, radni przedstawili projekt o nazwie "Park Nagórki-Jaroty - rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej, budowa alejek pieszych i ścieżki rowerowej, społeczne dokonanie nasadzeń drzew". Projekt ten skupia się na rozwinięciu istniejącej infrastruktury rekreacyjnej, aby jeszcze bardziej zaspokoić potrzeby mieszkańców.

Planowane są prace polegające na budowie nowych alejek pieszych, które umożliwią mieszkańcom komfortowe i bezpieczne spacery w parku. Dodatkowo, zaplanowana jest budowa ścieżki rowerowej, która zachęci do aktywności fizycznej i stworzy dogodne warunki dla miłośników jazdy na rowerze.

Kolejnym aspektem projektu jest społeczne dokonanie nasadzeń drzew. Poprzez zaangażowanie społeczności w sadzenie drzew, planuje się stworzenie zielonych oaz w parku, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza oraz stworzenia przyjemnej atmosfery.


Dzięki projektowi "Park Nagórki-Jaroty - rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej, budowa alejek pieszych i ścieżki rowerowej, społeczne dokonanie nasadzeń drzew" Olsztyński Budżet Obywatelski wraz z zaangażowaniem radnych i mieszkańców, kontynuuje rozwój i ulepszanie parku, aby sprostać oczekiwaniom społeczności lokalnej i stworzyć atrakcyjne miejsce do rekreacji i relaksu.

Głosowanie OBO w tym roku już się odbyło, aktualnie czekamy na ogłoszenie wyników.


Jak oceniasz park Nagórki-Jaroty w skali od 1 do 10?
pokaż wyniki »


W czwartkowym (6 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Praca w sklepie wędkarskim to dla pana Sebastiana połączenie zawodu z pasją. Bardzo chwali sobie tę formułę.Z wędkarstwem jest jak z kobietą
Pierwszy kontakt z rybami miałem dzięki ojcu, który mnie na nie zabrał. Od tego się zaczęło — wspomina początki miłości do wędkarstwa Sebastian Zuchowicz. Teraz sam jest dumnym ojcem i oferuje innym dzieciom możliwość gładkiego wejścia w świat wędki i haczyka. Ale…

Sokół wycofał się z III ligi! Ostródzianie zagrają w… okręgówce
Sokół Ostróda ze względów finansowych zrezygnował z występów w III lidze. W nowym sezonie będzie grał w klasie okręgowej. Skorzystały na tym Concordia Elbląg i Olimpia Olsztynek, które utrzymały się – odpowiednio – w III i IV lidze.

Wiadukt 4Nad torami nie da się przelecieć
Warszawa ma Wisłę, która dzieli ją na dwie części, podobnie jak Toruń. Przepływająca przez Olsztyn Łyna nie jest taką przeszkodą drogową, jak przecinające miasto tory kolejowe. Obecnie da się je przejechać tylko w dwóch miejscach.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl