To był najlepszy czerwiec w historii Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

2023-07-04 17:51:47(ost. akt: 2023-07-04 16:05:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum red.

Po świetnym majowym wyniku na Lotnisku Olsztyn-Mazury padł kolejny rekord w liczbie obsłużonych pasażerów — 14 390 osób skorzystało z warmińsko-mazurskiego portu w ubiegłym miesiącu. Jest to najlepszy czerwiec w historii lotniska.
Zestawiając go z dotychczas najwyższym wynikiem z czerwca 2019 roku, kiedy na lotnisku odprawiono 12 886 pasażerów, jest to wzrost o 15,86 proc. Przez pierwsze 6 miesięcy tego roku z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury skorzystało 63 431 osób, a łączna liczba jego pasażerów od dnia uruchomienia lotniska w styczniu 2016 roku wynosi prawie 710 tysięcy.


Statystyki pokazują sukcesywną odbudowę ruchu pasażerskiego po pandemii Covid-19 i zapowiadają udany sezon wakacyjny. Letni rozkład lotów lotniska w Szymanach obejmuje rejsowe połączenia z/do:
Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki, a także przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele
Wrocław realizowany przez Ryanair w czwartki i niedziele
Dortmund realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty
Londyn Stansted realizowany przez Ryanair w poniedziałki i piątki
Londyn Luton realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty
a także tegoroczną nowość – połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez touroperatora – Itaka w środy do 20 września br.

Szymany

— Jesteśmy na fali wznoszącej a szczyt sezonu jest jeszcze przed nami. Cieszy fakt, że zarówno mieszkańcy Warmii i Mazur, ale również Podlasia i północnego Mazowsza wybierają nasze lotnisko i stąd rozpoczynają swoje wakacyjne podróże – zarówno krajowe, jak też te zagraniczne – w tym cieszące się ogromną popularnością połączenie czarterowe do Turcji. Liczymy, że lipiec i sierpień będą
równie udane — mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów podróżujących przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury tego lata jest transfer autobusowy pomiędzy Szczytnem a lotniskiem, który umożliwia podróżnym przesiadkę np. na pociąg z/do Olsztyna i Ełku.


We wtorkowym (4 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Cristina znowu będzie się uśmiechać
Wszystko przeszło pomyślnie. Operacja się udała. Cristina została wczoraj wypisana ze szpitala i teraz spędzi tydzień w ośrodku wypoczynkowym. W następny poniedziałek przejdzie badania kontrolne, a potem wróci do Angoli – do rodziny, która nie może się już jej doczekać.

Lalka Warmiaczka będzie promować region
Zaczęło się od marzenia córki, szydełka i włóczki. Tak powstał pierwszy królik, którego dwa lata temu stworzyła Monika Rataj. Dziś utalentowana mieszkanka Pieniężna Pierwszego wykonuje prawdziwe „Moniczkowe Cuda”, a Lalka Warmiaczka, którą zrobiła własnoręcznie na szydełku, będzie wkrótce promować cały region.

Od lewej: Anna Świderska, Kaja Malewska, Lena Kuzio, Natasza Derewecka i Zofia Kozioł Całe życie stoją na rękach
Aż 6 medali zdobyły dziesięcioletnie olsztynianki na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek. Jak mówią, gdy stały na podium, miały w brzuchu mega duże motyle. Walczyły w wieloboju gimnastycznym. Wierzą, że to dopiero początek ich sukcesów.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl