Wybrano najlepszych dzielnicowych z województwa warmińsko-mazurskiego

2023-07-03 18:49:14(ost. akt: 2023-07-03 15:31:03)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W Olsztynie podczas spotkania najlepszych dzielnicowych z garnizonu odbył się wojewódzki etap XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. To przedstawiciele garnizonu, którzy będą reprezentować Warmię i Mazury podczas finału zawodów w Katowicach.
Po przerwie spowodowanej pandemią i związanymi z nią ograniczeniami do kalendarza policyjnych wydarzeń wróciły Ogólnopolskie Zawody Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Do rywalizacji stanęli policjanci dzielnicowi i kierownicy rewiru dzielnicowych z całego kraju. Zawody przebiegają w trzech etapach: I stopień – na szczeblu komend powiatowych/miejskich/rejonowych Policji, II stopień – na szczeblu komend wojewódzkich/ Stołecznej Policji i III stopień – finał zawodów w Szkole Policji w Katowicach. Ten ostatni odbędzie się w dniach 17-20 października 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach.


W miniony piątek (30 czerwca) w obiektach Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie przeprowadzono wojewódzkie eliminacje do finału zawodów. Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego i kierowników rewiru dzielnicowych. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowego. I stopień zawodów został przeprowadzony na we wszystkich 19 komendach miejskich/powiatowych Policji województwa warmińsko–mazurskiego. Na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy, wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdej jednostki. Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych, którym towarzyszyli wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie dwóch najlepszych policjantów dzielnicowych i jednego kierownika rewiru dzielnicowych, którzy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów.

Zawody dla dzielnicowych składały się z dwóch elementów: test wiedzy z 60 pytaniami oraz scenka rodzajowa, w trakcie której dzielnicowi musieli rozwiązać problem, z jakim zgłosili się do nich interesanci. Kierownicy rewirów musieli rozwiązać test, składający się z 60 pytań.


Po kilku godzinach zmagań znani już byli laureaci wojewódzkiego etapu zawodów.

Dzielnicowi:
I miejsce - st.asp. Paweł Białkowski - KPP w Braniewie
II miejsce - sierż. szt. Łukasz Groszkowski - KPP w Nowym Mieście Lubawskim
III miejsce - asp.szt. Jarosław Stanicki - KPP w Kętrzynie

Kierownicy Rewirów Dzielnicowych:
I miejsce - asp. szt. Marek Olszewski - KPP w Ostródzie
II miejsce - asp. szt. Sylwester Rosół - KMP w Elblągu
III miejsce - asp. Wojciech Jędrzejczyk - KPP w Mrągowie

Dwaj najlepsi dzielnicowi oraz najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych będą reprezentować garnizon warmińsko-mazurski podczas XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” w Szkole Policji w Katowicach.


W poniedziałkowym (3 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Chcą podwyżek, myślą o strajku
Czy grozi nam to, że po buspasach będzie hulał tylko wiatr? Pracownicy MPK Olsztyn walczą o podwyżki. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, autobusy i tramwaje mogą stanąć.

Nowy stadion wizytówką miasta
W minionym tygodniu blisko dwa tysiące osób przybyło na otwarcie nowego stadionu miejskiego w Braniewie — obiektu wielofunkcyjnego im. Czesława Staszczyńskiego, który przez kilka dekad był trenerem oraz wychowawcą wielu znakomitych zawodników w KS Zatoka.

Cięli drzewa, nie zważając na pisklęta
Piły poszły w ruch. W Dobrym Mieście deweloper rozpoczął wycinkę kilkunastu drzew. Zniszczył siedliska ptaków, które miały już pisklęta. Wiele z nich nie przeżyło. Sprawą zajęła się już policja.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl