Wojewoda upomina prezydenta Olsztyna: Miejsce szubienic jest w muzeum

2023-06-30 13:11:56(ost. akt: 2023-06-30 13:27:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mimo decyzji administracyjnej wydanej przez wojewodę szubienice dalej stoją na swoim miejscu. Prezydent Olsztyna przywołując wynik konsultacji społecznych przeprowadzonych wśród mieszkańców twierdzi, że nie usunie pomnika bo mieszkańcy wolą, żeby monument został na swoim miejscu. Wojewoda powoli zaczyna tracić cierpliwość i upomina prezydenta, że ten powinien pomnik usunąć. Czy sowiet odmaszeruje z placu Dunikowskiego?
Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej popularnie przez mieszkańców Olsztyna nazywany "szubienicami" powinien zgodnie z decyzją administracyjną wydaną już jakiś czas temu zniknąć z przestrzeni publicznej naszego miasta. Wykonanie tej decyzji spoczywa na prezydencie Olsztyna, który jednak uchyla się od zrealizowania tego zadania, mówiąc publicznie, że tego nie wykona. Podjąłem dzisiaj decyzję o upomnieniu prezydenta zgodnie z przepisami prawa administracyjnego i wzywam go do niezwłocznego zrealizowania zadania usunięcia pomnika z przestrzeni publicznej, gdyż gloryfikuje on system komunistyczny i w związku z tym przynosi wstyd naszemu miastu. Jego miejsce jest w muzeum i tam powinien się znaleźć po usunięciu go z placu Xawerego Dunikowskiego — takie słowa skierował dziś wojewoda Artur Chojecki do prezydenta Piotra Grzymowicza.

Poprosiliśmy prezydenta o komentarz w tej sprawie. W momencie otrzymania odpowiedzi bezzwłocznie ją opublikujemy.W weekendowym (30 czerwca-2 lipca ) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

TAK dla muru na granicy. NIE dla bezprawnych uchodźców
Wszyscy wiemy o tym, że jeżeli nie zapewnimy sobie podstawowego poczucia bezpieczeństwa, nasze funkcjonowanie stanie się trudne. W tym celu zwołano konferencję dotycząca muru, który stanął na granicy polsko-białoruskiej.

Idzie nowe pokolenie
W Rybakach niedaleko Olsztyna od poniedziałku trwa Letnia Akademia Schumana. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło kilkuset młodych osób z całej Polski. Wczoraj uczestnicy zlotu obchodzili 137. Rocznicę Urodzin Czcigodnego Sługi Roberta Schumana. Dzisiaj przemaszerują ulicami Olsztyna.

Nikola GrbićDo Gdańska przez Filipiny
Wczoraj (29 czerwca) męska reprezentacja Polski odleciała do Pasay na Filipinach na ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów. Trener Nikola Grbic dokonał w składzie kilku zmian, m.in. nie ma przyjmujących Tomasza Fornala i Artura Szalpuka.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3110169 30 cze 2023 14:07

    Była okazja wykorzystac gruz do budowy linii tramwajowej teraz jeszcze trzeba zaplacic za demontaz i wywiezienie tego ustrojstwa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz