Prosto z ulicy: Sezon w pełni, a wody brak. Co z olsztyńskimi fontannami? ZDZiT odpowiada

2023-06-22 13:09:35(ost. akt: 2023-06-22 14:26:13)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wysokie temperatury, słoneczna pogoda, w jeziorach coraz cieplejsza woda, a na ulicach Olsztyna tłumy spacerowiczów. Tylko,że... wody w fontannach brak. Co jest przyczyną i kiedy możemy spodziewać się uruchomienia wodotrysków?
Przechadzając się Starym Miastem czy Parkiem Podzamcze można zauważyć, że elementy, które upiększały nasze miasto, mimo sezonu letniego nie działają. Dodatkowo ich stan nie wskazuje na to, aby były gotowe na prędkie uruchomienie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Jak łatwa zauważyć, dodatkowo, fontanna w parku jest uszkodzona. Część rzeźby dziecka jest rozkruszona.

Fot. Zbigniew Woźniak

Co zatem z olsztyńskimi wodotryskami, które oferują nie tylko estetyczne doznania, ale także określają miejsce spotkań, relaksu i rozrywki dla odwiedzających? Czy możemy się spodziewać, że w najbliższych dniach zostaną uruchomione? Zapytaliśmy o to rzecznika Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Fot. Zbigniew Woźniak

— W przypadku fontanny zlokalizowanej na Starym Mieście zostało ogłoszone postępowanie przetargowe na wykonanie projektu naprawy — informuje Michał Koronowski. I dodaje: — Jeśli chodzi o fontannę w Parku Podzamcze, to w imieniu prezydenta Olsztyna złożony został wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wydanie pozwolenia na podjęcie działań związanych z naprawą postumentu stanowiącego część całego obiektu.

Fot. Zbigniew Woźniak

Przedmiotem zamówienia odnośnie fontanny na starówce jest wykonanie wielobranżowego projektu naprawy i modernizacji fontanny w następującym zakresie:
1) przygotowanie projektu naprawy i modernizacji instalacji elektrycznej fontanny wraz ze szczegółowym przedmiarem robót,
2) przygotowanie projektu naprawy i modernizacji instalacji wodociągowej fontanny,
3) przygotowania projektu systemu sterowania fontanną.

Składanie ofert trwa do 26 czerwca, natomiast termin na wykonanie napraw to 30 dni. Czy zatem tego lata dwie fontanny w centrum miasta zdążą zostać uruchomione?

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


W czwartkowym (22 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kurtyna wodnaZaatakuje nas morderczy żar
W końcu zaczęło się lato. I to z przytupem. Zmagamy się z upałami, co — choć cieszy — wcale nie jest przyjemne i bezpieczne. Ze skwarem lejącym się z nieba nie ma żartów. Wysokie temperatury to dla naszych organizmów potężne wyzwanie.

Nowy dworzec ma być gotowy  na początku 2024 rokuSąd sądem, a prace idą dalej
Choć nie ma jeszcze końca procesów w sprawie olsztyńskiego dworca, to na szczęście wyroki sądowe nie dotykają samej inwestycji. Prace zarówno na budowie dworca kolejowego, jak i modernizacji stacji Olsztyn Główny toczą się swoim torem. I to jest najważniejsze.

VII Kongres Przyszłości; Olsztyn 15 V 23 r. - panel Wszyscy korzystamy z efektów rozwoju
O tym, jaki wpływ na nasze życie ma samorząd województwa, o lepszej komunikacji, bezpieczniejszych drogach, nowocześniejszej opiece zdrowotnej rozmawiamy z rozmawiamy z Gustawem Markiem Brzezinem – marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl