PILNE! Policjanci z Olsztyna szukają groźnego przestępcy. Próbował dokonać dwóch rozbojów w sklepach [VIDEO]

2023-03-22 14:46:47(ost. akt: 2023-03-22 15:06:00)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn/GO

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie próbują ustalić wizerunek mężczyzny, który na początku stycznia 2023 roku usiłował dokonać dwóch rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie sklepów w Olsztynie.
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy usiłowania rozbojów. Do dwóch zdarzeń doszło 5 stycznia 2023 roku w krótkich odstępach czasu w sklepach na terenie Olsztyna. W obu przypadkach nieznany na ten moment sprawca wszedł do lokalu handlowego i grożąc użyciem noża zażądał od ekspedientek wydania gotówki. Ostatecznie napastnik został spłoszony ze sklepów przez innych klientów czy poprzez włączenie alarmu, po czym uciekł w nieznanym kierunku. W wyniku zdarzeń nikomu nic się nie stało.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem video


Policjanci prowadzący czynności zdecydowali o publikacji fragmentu zabezpieczonego w tej sprawie materiału z zapisu kamer monitoringu. Na nagraniu widać mężczyznę mogącego mieć związek z przestępstwami.

Osoby, które rozpoznają widocznego na filmie mężczyznę, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie. Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie: 47 731 34 24, mailowo: naczelnik.ppz@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub kontaktując się bezpośrednio z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel.: 47 731 34 34. Policja zapewnia anonimowość.