Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaczyna współpracę z bankiem Santander

2023-03-17 19:03:09(ost. akt: 2023-03-17 15:17:02)

Autor zdjęcia: UWM FB

W najbliższym czasie zostanie uruchomiony specjalny program stypendialny, z którego będą miały szansę skorzystać wszystkie chętne osoby związane z UWM. Będzie można między innymi uczyć się języków, skorzystać z kursów związanych z nauką inwestowania na giełdzie papierów wartościowych czy dowiedzieć się o tym, jak sztuczna inteligencja oddziałuje na nasze życie.
W piątek (17 marca) w Rektoracie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem a Bankiem Santander Polska . Z ramienia uczelni umowę podpisał Rektor UWM Jerzy A. Przyborowski, Santander Bank reprezentował Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

— Bardzo cieszy mnie ta inicjatywa, bo ma charakter wielowymiarowy. Przystępujemy do współpracy w zakresie rozwoju nowych technologii, wspierania kultury przedsiębiorczości, nawiązywania kontaktów międzynarodowych, badań naukowych, wsparcia merytorycznego dla społeczności Uczelni. Tym samym będziemy realizowali ważne dla nas cele zrównoważonego rozwoju, takie jak dobra jakość edukacji i wzrost gospodarczy — mówi Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

To dobra propozycja dla studentów. Uczelnia spodziewa się, że korzystając ze Stypendiów Rozwojowych Santander będą mieli szansę podnieść zawodowe kwalifikacje i to jeszcze w czasie studiów. Łatwiej im będzie odnaleźć się na rynku pracy.

Współpraca z Santander Universidades potwierdza fakt, że UWM wymiernie oddziałuje na swoje otoczenie gospodarcze.

— Od lat wspieramy społeczeństwo w rozwoju poprzez współpracę z uczelniami, realizując wspólnie stypendia, szkolenia i kursy. Ta umowa wpisuje się w naszą misję i otwiera nam drogę do bezpośredniego wsparcia społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz współdziałania dla dobra społeczności lokalnej. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom pomagamy osiągnąć pełny potencjał oraz odkryć zdolności drzemiące w młodych ludziach — mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.

Bank Santander prowadzi szereg projektów rozwojowych, w którym już dziś mogą brać udział studenci, doktoranci, kadra akademicka, a także każdy, kto chce rozwijać swoje umiejętności.

źródło: UWM