Wystawa zdjęć miejsc z Olsztyna, widzianych z perspektywy uczestników instameetów

2023-03-19 16:00:00(ost. akt: 2023-03-17 15:27:39)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Dzięki zaangażowaniu instagramowej społeczności "Właśnie Olsztyn" zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć miejsc w Olsztynie, widzianych z perspektywy uczestników instameetów.
Instagramowy profil "Właśnie Olsztyn" powstał w 2018 roku. To miejsce, które łączy mieszkańców Olsztyna i miłośników fotografii. Po wpisaniu na Instagramie #wlasnieolsztyn wyświetla się wiele wyjątkowych zdjęć zamieszczonych zarówno przez mieszkańców miasta, jak i turystów. Od 2020 roku Wojewódzka Bibliotek Publiczna w Olsztynie organizuje specjalne instameety.

Instameet to spotkanie instagramowej społeczności danego profilu. To również okazja do wspólnego robienia zdjęć, a także do odkrywania Olsztyna całkowicie na nowo. To niesamowite, jak uczestnicy w różny sposób postrzegają jedno miejsce.

— Do tej pory odwiedziliśmy m.in.: Olsztyński Teatr Lalek, Filharmonię Warmińsko-Mazurską, Bibliotekę UWM, zajezdnię autobusową, Kuźnię Społeczną, Stary Ratusz WBP, Zamek Kapituły Warmińskiej czy Browar Kormoran — informują przedstawiciele inicjatywy.

Wystawa opatrzona jest kodami QR. Zeskanowany kod prowadzi do instagramowego profilu autora danego zdjęcia. Warto zeskanować i odwiedzić wirtualną galerię twórcy.

Fot. materiały prasowe