Medal za spostrzegawczość dla funkcjonariuszy z Olsztyna

2023-03-09 17:05:55(ost. akt: 2023-03-09 14:41:31)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W trakcie służby mł. asp. Janusz Metera oraz st. post. Karol Wróblewski zauważyli mężczyznę, który znalazł się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Zareagowali udzielając mu pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali mężczyznę pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.
Uzyskanie odpowiednie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest bardzo ważnym elementem policyjnego wyszkolenia. Policjanci wiedzę w tym zakresie zdobywają już na etapie szkolenia podstawowego, a w kolejnych latach jest ona utrwalana i uzupełniana.

W środę (8 marca) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w trakcie służby na ul. Dąbrowszczaków zauważyli mężczyznę, który nagle upadł na chodnik i miał symptomy świadczące o ataku epilepsji.

Mł. asp. Janusz Metera oraz st. post. Karol Wróblewski natychmiast podbiegli do mężczyzny, udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego. Po chwili mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Policja przypomina, by w razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia innej osoby zawsze interweniować. Jeżeli pojawia się obawa samodzielnej pomocy, należy jak najszybciej wezwać odpowiednie służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3108867 10 mar 2023 08:09

    Akurat w przypadku ataku epilepsji jedyne co można zrobić, to ułożyć człowieka wygodnie i zapewnić mu spokój. Pierwsza pomoc nie uwzględnia nic innego.

    odpowiedz na ten komentarz