Mają podróżniczego bloga. Odwiedzili Reszel i Świętą Lipkę. Jak opisują nasz region?

2023-03-09 19:30:00(ost. akt: 2023-03-09 14:47:31)

Autor zdjęcia: polskieszlaki.pl

Pochodzą ze Śląska i prowadzą podróżniczego vloga od 17 lat. Dopiero niedawno pierwszy raz przyjechali na Warmię i Mazury. Ania i Łukasz Piernikarczyk wspólnie zaczęli podróżować nie tylko dla przyjemności, ale żeby opisywać swoje przygody. Od razu wiedzieli, że będą poznawać Polskę. Tym razem odwiedzili Reszel i Świętą Lipkę.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki to blog Ani i Łukasza Piernikarczyków.
— Podróże po Polsce są naszą pasją od lat. Szukamy turystycznych atrakcji, tych popularnych i jeszcze nieodkrytych. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się dzielimy — czytamy na ich blogu.

— Blogujemy od 2005 roku, zaczynaliśmy tylko z Łukaszem, jako młode małżeństwo. Dziś to już cała aktywna rodzinka z naszymi trzema córkami - Natalią, Dominiką i najmłodszą Amelką. Pokazujemy im piękną Polskę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja. Naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! — piszą blogerzy, którzy niedawno odwiedzili Reszel oraz okolice i na podstawie wizyty stworzyli ciekawe materiały.

Jednym z nich są obszerne, interesujące teksty na blogu okraszone wieloma pięknymi zdjęciami. Drugim jest film na YouTube przedstawiający miejscowość w bardzo pozytywnym, nowoczesnym świetle.

— Reszel to niewielkie, ale przepiękne miasto o niezwykle ciekawej, zabytkowej zabudowie. Leży nad rzeką Sajną, około 20 km od Kętrzyna. Reszel jest uznawany za prawdziwą perełkę tych okolic, szczycącą się bogatą historią i niecodziennymi zabytkami skupionymi w pobliżu Rynku — czytamy na blogu.

Co jeszcze możemy przeczytać o Reszlu?
A na przykład o zabytkach i atrakcjach tego miejsca, o historii, czy miejscach wartych odwiedzenia. Dodatkowo obejrzymy całą galerię zdjęć z zachwycających blogerów miejsc.


Jakie okolice Olsztyna, wyjątkowe miejsca naszego regionu odwiedzili jeszcze blogerzy?


— "Jest w Prusach słynne miejsce, które wzięło nazwę od lipy. Bo od bardzo dawna stała na tym miejscu rozłożysta lipa, a na niej prawie z pierwszym posiewem chrześcijaństwa w Prusach - pojawiła się figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem, dzieło rąk Boskich"
Tak pisano o początkach Świętej Lipki, która mieści się 6 km od Reszla. Już w średniowieczu organizowano tu pielgrzymki, dla uzyskania odpustu i w nadziei uzdrowienia. Nie tylko z Prus i Warmii, ale także z Mazowsza. Ostatni wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollern w 1519 roku pielgrzymował tu pieszo i boso aż z Królewca — zachęcają Ani i Łukasz do lektury o Świętej Lipce.

Dodatkowo oprócz tego gdzie pójść, co zwiedzić i co zobaczyć, dowiemy się co zjeść oraz gdzie spać.

Z warmińsko-mazurskiego wyjazdu blogerzy nagrali także film.