63-latek z Olsztyna wezwał służby, bo potrącił go samochód. Na miejscu okazało się, że ma zupełnie inny problem

2023-02-17 17:13:59(ost. akt: 2023-02-17 16:04:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 63-latka, który kompletnie pijany bezpodstawnie wezwał służby. Mężczyzna ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień. Wkrótce ze swojego zachowania odpowie przed sądem.
W czwartek (16 lutego) operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna poprosił pracowników poczty o wezwanie pomocy, ponieważ został potrącony przez auto.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zastał jedynie rzekomego poszkodowanego, który był kompletnie pijany. 63-latek twierdził, że nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego i nic mu się nie stało.

Mężczyzna, który bezpodstawnie wezwał służby był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły prawie 2 promile alkoholu. 63-latek ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Za bezpodstawne wezwanie służb grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych.

Policja przypomina, że numer alarmowy 112 powinien być wybierany tylko w nagłych przypadkach. Należy pamiętać, że bezpodstawnie powiadamiając służby ratunkowe narażamy na realne niebezpieczeństwo osoby, które w tym momencie mogą potrzebować pilnej pomocy.