Duży turniej siatkówki plażowej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie? Tajemniczy wpis Pawła Papke

2023-01-17 13:24:08(ost. akt: 2023-01-17 13:41:34)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Paweł Papke, utytułowany polski siatkarz, były gracz AZS-u Olsztyn i reprezentant Polski, który obecnie jest posłem na sejm RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej zamieścił na swoim facebooku tajemniczy wpis.
"Michał Kądzioła uzyskał licencję Polska Siatkówka na organizację turnieju plażowego w Miasto Olsztyn, więc zaczynamy planować szczegóły. Wracamy z dużym turniejem nad #Ukiel, ale przed nami jeszcze dużo pracy u podstaw, by mieć się czym chwalić" — napisał Paweł Papke na w swoich mediach społecznościowych.

Z wpisu posła wynika, że w tym roku nad jeziorem Ukiel odbędzie się duży turniej siatkówki plażowej. Przypomnijmy, że to właśnie z tej dyscypliny sportowej słynęły położone w najbliższym sąsiedztwie Stare Jabłonki, a i sama Plaża Miejska w Olsztynie była kilkukrotnie areną zmagań siatkarskich "dwójek".

Według nieoficjalnych informacji w ubiegłym roku w Olsztynie mogło się odbyć Pre Zero Grand Prix PLS, czyli słynny turniej siatkarskich czwórek, w którym biorą udział drużyny z PlusLigi na co dzień występujące na halach. Wtedy jednak sprawa rozbiła się o brak odpowiedniego finansowania.

Obecnie z wpisu posła Papke wynika, że nad Ukiel wróci siatkówka plażowa, prawdopodobnie będą to zmagania dwójek, czyli klasyczna odmiana tej dyscypliny sportowej. Poseł zaznacza, że turniej miałby odbyć się w czerwcu a na ten temat rozmawiał m.in z przedstawicielami OSiR-u i wiceprezydentką Olsztyna, Ewą Kaliszuk.

Więcej informacji wkrótce.

Karol Grosz