Prosto z ulicy: Dojście do parku Nagórki - Jaroty w Olsztynie od ulicy Paukszty już niemal gotowe

2022-11-10 20:03:00(ost. akt: 2022-11-10 15:46:57)
Okoliczni mieszkańcy jeszcze łatwiej będą mogli dostać się do rekreacyjnych terenów w parku Nagórki-Jaroty. Trwają prace przy dwóch nowych dojściach. Od ulicy Paukszty dojście jest już niemal gotowe.
Kiedyś miało stanąć tu duże centrum handlowe, ale pojawił się zbiornik retencyjny. Jedną z funkcji tego miejsca jest wyłapywanie i gromadzenie nadmiarów wody opadowej. To jednak nie wszystko. Bo dzięki temu zbiornikowi na granicy dwóch dzielnic powstał park Nagórki-Jaroty. Ratusz urządził tu trakty pieszo-rowerowe, postawił liczne ławeczki, plac zabaw, trampoliny, fontannę, a nawet grille. Miejsce przyciąga więc mieszkańców. Problem jednak w tym, że jedyne oficjalne wejście do tego parku znajduje się od al. Sikorskiego, za serwisem samochodowym. Dokładnie z przeciwnej strony niż osiedla mieszkaniowe. Mieszkańcy jednak korzystają z dzikich i wydeptanych ścieżek, żeby korzystać z atrakcji parku.

Ratusz jednak zdecydował, że wybuduje oficjalne dojście do parku. Padło na wejście przy ul. Paukszty. Zostanie poprowadzona między domkami jednorodzinnymi, a Ośrodkiem Mieszkalno-Rehabilitacyjnym Labirynt Polskiego Związku Niewidomych.

Kolejne z dojść do parku, zgłoszone przez mieszkańców i wybrane do realizacji to połączenie wiodące od strony ul. Turowskiego, przy Szkole Podstawowej nr 12. Częściowo - na wysokości szkoły - dojście i dojazd do parku od tej strony będzie utwardzony. Na pozostałym odcinku zostanie wykonany z nawierzchni mineralnych, czyli tak, jak wokół zbiornika retencyjnego.