W Kortowie powstaną wiaty rowerowe. W którym miejscu?

2022-11-05 12:05:00(ost. akt: 2022-11-04 15:17:02)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Dojeżdżacie do Kortowa rowerem? Jeśli tak, zapewne ucieszy was ta informacja. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie chce postawić w trzech punktach miasteczka akademickiego wiaty rowerowe. Gdzie dokładnie? O tym zdecydować mają studenci i pracownicy uczelni.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie od dawna zachęca swoich studentów i pracowników do tego, by zamienili samochód na rower. Dodatkowo stara się systematycznie rozwijać infrastrukturę w tym zakresie.

— Nie ukrywam, że te pomysły wypływają ze społeczności akademickie — podkreśla Kanclerz UWM Bogusław Stec. — W tym przypadku chcemy zająć się wiatami rowerowymi, których brakowało w naszym kampusie. Wiele osób zwracało uwagę, że chętnie korzystałyby z rowerów, ale nie mają gdzie ich parkować. Stąd też pomysł, aby takie wiaty pojawiły się.

Gdzie dokładnie zostaną postawione?

— O tym zdecydujemy wszyscy. Zapraszamy do składania propozycji. Wstępnie jesteśmy zainteresowani montażem trzech takich wiat. Każda ma być przygotowana na około 20 rowerów. Będą też wyposażone w samoobsługowe stacje do napraw. Na miejscu będzie można takie drobne naprawy wykonać — informuje Bogusław Stec.

Źródło: Radio UWM