Kolejny sukces szermierzy z Olsztyna

2022-10-18 20:25:15(ost. akt: 2022-10-18 15:36:27)
Kolejny sukces Anieli Kozłowskiej z UKS Hajduczek Olsztyn

Autor zdjęcia: UKS Hajduczek

17-letnia Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn udowodniła, że jest liczącą się szablistką w Polsce. W Warszawie (15 października) odbył się pierwszy w sezonie sportowym 2022/2023 Puchar Polski seniorów kobiet i mężczyzn w szabli. Młoda szablistka zajęła trzecie miejsce!
To pierwsze w historii olsztyńskiego klubu podium na turnieju seniorskim.

- Trudno o komentarz - uśmiecha się prezes klubu Adam Sobczyk. - Aniela zaskakuje z turnieju na turniej. Jako najmłodsza z roczników juniora w pierwszym turnieju wygrała Puchar Polski w swojej kategorii wiekowej. Teraz stanęła na podium najważniejszej rywalizacji najlepszych szablistek w Polsce!

Na Pucharze Polski seniorów w rywalizacji w grupach Aniela Kozłowska przegrała jedno starcie, co dało jej rozstawienie w fazie pucharowej na 6. miejscu.

W pierwszej walce play off pewnie pokonała Matyldę Taborek (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:3, w kolejnej Agatę Marciniak (ASZ Poznań) 15:11, by w ćwierćfinale wygrać z Marią Więckiewicz 15:10 (UKS Szabla Ząbki), zapewniając sobie miejsce na podium.

W półfinale musiała uznać wyższość drugiej szabli w Polsce Sylwii Matuszak (KKSZ Konin) 7:15, kończąc rywalizację na 3. miejscu.