Poseł Konfederacji wżenił się w Warmię i Mazury. Jego wybranka pochodzi z Lubawy. Na prezent ślubny dostał ciągnik

2022-10-10 12:49:17(ost. akt: 2022-10-10 14:48:09)

Autor zdjęcia: Marcin Kowalski/Twitter

Poseł Michał Urbaniak nie tylko wżenił się w Warmię i Mazury, ale na jego weselu, które odbyło się w ten weekend w Rychnowie koło Lubawy doszło do “skandalu”. Poseł w prezencie od “lobby rolniczego” dostał ciągnik… Tyle, że w formie zabawki.
Niecodzienny prezent przyniósł lider Konfederacji na Warmii i Mazurach Piotr Lisiecki, który odpowiada w tej formacji za sprawy rolnictwa w kraju. Jest też szefem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

— To tylko żartobliwe odwołanie do prezentu, który dostał na swoim weselu wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk — wyjaśnia “Gazecie Olsztyńskiej” Piotr Lisiecki.


Wesele w podlubawskiej miejscowości przyciągnęło ponad sto osób. W tym większość posłów w klubu parlamentarnego Konfederacji.

Poseł Michał Urbaniak brylował na parkiecie w tańcach z młodą lubawianką Mariką Zenowicz, z którą stanął na ślubnym kobiercu. Oboje poznali się kilka lat temu, kiedy wybranka Michała Urbaniaka była jeszcze działaczką Młodzieży Wszechpolskiej.

Poseł coraz częściej zaczął odwiedzać Warmię i Mazury, w szczególności Lubawę skąd pochodzi wybranka jego serca. Marika Zenowicz aktywnie uczestniczyła w ostatniej kampanii wyborczej. Jest też współautorką sukcesu wyborczego swojego męża.

Według informacji przekazanych redakcji przez naszych informatorów wesele w Rychnowie odbyło się z hukiem, ale bez skandali. Było na tyle bezalkoholowo, że poseł Krzysztof Bosak wprost z wesela pojechał do studia telewizyjnego w Warszawie, gdzie wziął udział w Śniadaniu Rymanowskiego w PolsatNews.

— Musiało być oszukiwane — komentowali internauci.


Stanisław KryścińskiŹródło: Gazeta Olsztyńska