Coolio nie żyje. Zmarł twórca hitu "Gangsta's Paradise"

2022-09-29 12:36:39(ost. akt: 2022-09-29 13:14:50)

Autor zdjęcia: Gangsta's Paradise/zrzut ekranu

Coolio nie żyje. Amerykański raper, kompozytor i aktor został dziś znaleziony przez przyjaciela w łazience, był nieprzytomny. Coolio, znany z hitu "Gangsta'S Paradise" miał 59 lat.
O śmierci artysty poinformował jego menedżer, Jarez Posey. Coolio przebywał w swoim prywatnym mieszkaniu w Los Angeles z przyjacielem. Raper miał udać się do łazienki i przez dłuższy czas nie wracał. Zaniepokojony przyjaciel znalazł go nieprzytomnego leżącego na podłodze.

Na miejsce natychmiast zostało wezwane pogotowie, niestety było za późno. Coolio w chwili śmierci miał 59 lat.

Oficjalna przyczyna śmierci artysty nie jest znana. W jego pobliżu nie znaleziono żadnych narkotyków czy środków odurzających. Amerykańskie media podają, że zdaniem ratowników medycznych przyczyną śmierci Coolio mógł być zawał, który spowodował nagłe zatrzymanie krążenia.

Coolio, a właściewie Artis Ivey Jr, bo tak brzmi pełne imię artysty był jedną z ikon amerykańskiego rapu lat 90. Artysta urodził się w 1963 roku w Pensylwanii, jednak najbardziej związany był z Kalifornią.

Swój debiutancki album "It Takes a Thief" wydał w 1994 roku. Coolio najbardziej znany jest z singla "Gangsta's Paradise", który ukazał się w 1995 roku. Singiel zdobył nagrodę Grammy za najlepsze solowe wykonanie rapu.