Jedynka Morąg zagra w turnieju plażowym w Gdańsku. Nowe stroje już są [zdjęcia]

2022-07-28 11:24:57(ost. akt: 2022-07-28 14:55:09)
Plażowa piłka ręczna to bardzo widowiskowa odmiana handballa

Plażowa piłka ręczna to bardzo widowiskowa odmiana handballa

Autor zdjęcia: Krzysztof Betnerowicz / PGNiG Summer Superliga

PIŁKA RĘCZNA\\\ Na piasku też można grać w handball. Wiedzą o tym doskonale w Jedynce Morąg, która zagra w ten weekend (30-31 lipca) w PGNiG Summer Superlidze.
PGNiG Summer Superliga 2022 to cykl turniejów plażowej piłki ręcznej. Dotychczas rozegrano dwa: w Warszawie oraz w Starych Jabłonkach. Po zawodach w gminie Ostróda nastąpiła przerwa reprezentacyjna, a liga wraca do gry właśnie teraz, w ostatni weekend lipca (30-31.07) na Lotos Stadionie Letnim w Gdańsku.

W turnieju rozgrywanym w Trójmieście zagra, po raz pierwszy w tym sezonie, także ekipa Jedynki KODO Morąg, która w grupie zmierzy się z drużynami BHT GRU Piotrków Trybunalski i Autoinwest SAS Gdańsk II. A jak plaża to i stroje plażowe, w tym przypadku — specjalnie dedykowane szczypiornistom grającym na piasku.

Jedynka w swoich social mediach już je zaprezentowała (w galerii poniżej). — Tak oto prezentują się stroje UKS Jedynki KODO Morąg na rozgrywki piłki ręcznej plażowej. W tym sezonie co prawda czeka nas tylko rywalizacja w turnieju PGNiG Summer Superliga w Gdańsku, ale na kolejny sezon zamierzamy wystartować w pełnym cyklu Mistrzostw Polski — podaje klub, który już myśli także bardzo intensywnie o zbliżającym się sezonie II ligi, oczywiście mowa o rozgrywkach tradycyjnych, w hali. O tym wkrótce na łamach Gazety Morąskiej.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl