Pijany ojciec zasnął na ławce olsztyńskiego dworca, pod pieką miał dwójkę dzieci

2022-07-26 07:11:00(ost. akt: 2022-07-25 16:08:59)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci patrolujący teren dworca głównego w Olsztynie zwrócili uwagę na śpiącego na ławce mężczyznę. W jego pobliżu siedziało dwóch chłopców. Dzieci w wieku 8 lat to synowie mężczyzny, z którym funkcjonariusze z trudem mogli się porozumieć. 38-latek był kompletnie pijany.
W piątek (22 lipca) kilka minut po północy podczas patrolowania terenu dworca głównego w Olsztynie, policjanci zainteresowali się dwójką chłopców siedzących na ławce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że osoba, która powinna dbać o ich bezpieczeństwo po prostu spała.

Policjanci z Olsztyna obudzili i wylegitymowali mężczyznę, jednak podczas czynności wyczuli silną woń alkoholu, a badanie alkomatem tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 38-latek był kompletnie pijany – w jego organizmie krążyły blisko dwa promile alkoholu.

Policjanci wezwali na miejsce interwencji pracowników MOPS-u, którzy do chwili wytrzeźwienia 38-latka zaopiekowali się dziećmi. Nieodpowiedzialny ojciec noc spędził samotnie w izbie wytrzeźwień.

Sporządzona dokumentacja zostanie przesłana do sądu rodzinnego, którego zadaniem będzie zbadanie zdarzenia pod kątem narażenia dzieci na niebezpieczeństwo, utraty zdrowia bądź życia. Policjanci przypominają, że za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.