Akcja na ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Głośna impreza, rozbite szkło i zatrzymanie

2022-07-14 10:44:58(ost. akt: 2022-07-14 11:00:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ta interwencja rozpoczęła się od zawiadomienia o pijanych osobach na głośnej imprezie i tłuczonym szkle w jednym z mieszkań w Olsztynie. Zraniona szkłem uczestniczka imprezy trafiła do szpitala, a 20-latek, który próbował ukryć się przed policjantami, wylądował w policyjnej celi.
W środę (13 lipca) przed godziną 17:00 policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o awanturze, do której doszło w bloku przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Zgłaszający poinformował policjantów, że z jednego z lokali przez okno miały spadać na trawnik odłamki tłuczonego szkła. Na miejscu od razu pojawili się funkcjonariusze.

Policjanci po dojeździe pod wskazany adres w mieszkaniu zastali 20-latkę, która miała rany od stłuczonego szkła. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia, którą kobieta została przewieziona do jednego z olsztyńskich szpitali – jej obrażenia nie stanowiły zagrożenia życia.

Z uwagi na niejasne okoliczności zdarzenia policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą osób uczestniczących w zakrapianej alkoholem imprezie.

W zainteresowaniu funkcjonariuszy znalazł się m.in. 20-latek, który w momencie pojawienia się policjantów uciekł z miejsca interwencji. Jak się okazało w policyjnym systemie, figurował jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

W celu ustalenia okoliczności zdarzenia i zatrzymania mężczyzny pracowało kilkudziesięciu policjantów. Poszukiwanego zatrzymano po kilku godzinach w rejonie osiedla Zatorze w Olsztynie – ukrywał się na klatce schodowej jednej z kamienic. 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci starają się ustalić okoliczności tego zdarzenia. Od wyników ustaleń zależą dalsze czynności w tej sprawie.