Nie kupuj, adoptuj - kochające czworonogi polecają się do adopcji w Olsztynie

2022-06-11 09:11:00(ost. akt: 2022-06-10 14:14:11)

Autor zdjęcia: Agata Jastrzębska

Przedstawiamy kolejnych podopiecznych schroniska dla zwierząt w Olsztynie, którzy szukają domowego ciepła i miłości. Tym razem do adopcji polecają się:
Ryszard
Przepiękny kocurek bardzo chciałby znaleźć już swój dom, w którym mógłby się wylegiwać i odpoczywać na kanapie. Już prawie rok mieszka w schronisku, jednak mimo swojej urody, gabarytów i przyjaznego charakteru nie znalazł jeszcze swojego opiekuna. Ryszard bardzo lubi ludzi, szuka z nimi kontaktu, jednak jeśli coś mu się nie podoba, daje jasne komunikaty. Jak każdy kotek lubi się bawić, ale Rysio wyjątkowo upodobał sobie wędki wszelkiego rodzaju.

Laki
Miał w życiu pecha. Jego właściciele rozwiedli się i pies był tylko niepotrzebnym wspomnieniem związku. Nauczony mieszkania w domu, czysty i grzeczny, niestety trafił do schroniska. Pies uwielbia ludzi, jednak nie jest psem pewnym siebie. Objawia się to bronieniem miski i zabawek przed osobami, którym nie ufa. Pies wymaga opiekuna, który nie będzie prowokował konfliktów i zdobędzie jego zaufanie. Potrzebuje spokojnego domu o stałym schemacie dnia. Psiak ten przyjmuje na stałe leki na serce, tarczycę i suplementację stawów.

Pipi
To średniej wielkości sunia, która przy pierwszym kontakcie jest nieśmiała i chowa się przed człowiekiem. Prawdopodobnie dlatego jeszcze nikt jej nie wypatrzył. Po bliższym zapoznaniu okazuje się przyjaznym, towarzyskim pieskiem. Potrzebuje spokojnego, cierpliwego domu, który da jej czas na zaufanie i otworzenie się przed opiekunem. Sunia była wcześniej psem domowym, potrafi zachować czystość w mieszkaniu.

Co tydzień będziemy przedstawiać wam zdjęcia i opisy zwierzaków mieszkających w schronisku na ul. Turystycznej w Olsztynie. Chcemy tym wspomóc i promować ideę adopcji zwierząt, które zasługują na lepsze życie. Zwierzaki liczą na wasze dobre serce!

redakcja

Zdjęcia i opisy trzech zwierzaków będą zamieszczane co tydzień w "Naszym Olsztyniaku"Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3101418 12 cze 2022 07:28

    Zdelegalizować pseudo hodowle psów! W Olsztynie i okolicy jest kilkanaście takich tworów, na jednej 1000 metrowej działce jest trzymanych 10 psów! Budy pozapadane, płot dziurawy-lepiony deskami. Na podwórku smród, bród i zdemoralizowane psy rzucające się na siatkę. Miałam wziąć stamtąd psa ale widząc jak żyje właścicielka, uciekłam jak najszybciej, nie będę dotować rozmnażania psów i takich patologicznych miejsc. Polecam schronisko, każdy znajdzie swojego przyjaciela.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz