Szwecja. Partia rządząca za przystąpieniem kraju do NATO

2022-05-17 07:55:26(ost. akt: 2022-05-17 07:14:51)
NATO i Rosja

NATO i Rosja

Autor zdjęcia: NATO

Rządząca w Szwecji Partia Socjaldemokratyczna opowiedziała się za przystąpieniem do NATO. Szwedzki rząd ma złożyć wniosek w tej sprawie ciągu kilku dni.
Decyzję podjął zarząd partii na posiedzeniu w niedzielę. "Będziemy działać na rzecz ubiegania się przez Szwecję o członkostwo w NATO" - napisano w oświadczeniu.
W poniedziałek na temat wniosku o wejście do NATO będzie debatował szwedzki parlament. Dziennik "Aftonbladet" podaje, że stosowne dokumenty zostały już przygotowane. W opublikowanych w kwietniu wynikach sondażu 57 proc. ankietowanych opowiedziało się za wstąpieniem do NATO, co jest rekordowym poparciem w historii Szwecji
Również w niedzielę prezydent Finlandii Sauli Niinisto potwierdził, że jego kraj będzie ubiegał się o członkowsko w NATO. Oba państwa chcą dołączyć do Sojuszu z powodu obaw, jakie wywołała rosyjska inwazja na Ukrainę.
.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3099552 17 maj 2022 14:22

    Jeżeli zasady NATO są skonstruowane jak np nasz kodeks karny, to bez różnicy czy należymy do NATO, w razie ataku będą mogli zinterpretować atak jako incydent który jest poza ramami ww. instytucji.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-16) odpowiedz na ten komentarz