Wcześniej hulajnogi, teraz Bolt wprowadza rowery elektryczne do Olsztyna

2022-04-22 13:35:36(ost. akt: 2022-04-22 15:17:46)
Cena za minutę przejazdu wynosi 50 groszy.

Cena za minutę przejazdu wynosi 50 groszy.

Autor zdjęcia: BOLT

Bolt wprowadza nowy środek transportu miejskiego w trzech polskich miastach. Od soboty na ulicach Olsztyna, ale też Krakowa i Bydgoszczy będą dostępne rowery elektryczne. W tym roku Bolt planuje wprowadzić 16 tysięcy rowerów elektrycznych w całej Europie.
Każdy rower jest również wyposażony w funkcjonalny ekran, na którym użytkownik może sprawdzać informacje o aktualnej prędkości, poziomie naładowania roweru, a także strefach prędkości. Dla użytkowników przydatna będzie funkcja ładowania telefonu za pomocą bezprzewodowej ładowarki, umieszczonej wygodnie na kierownicy. Ponadto rowery elektryczne Bolt posiadają wysoko-precyzyjny nadajnik GPS, dzięki któremu użytkownicy łatwo znajdą rower na ulicy.

—Cieszymy się, że możemy uruchomić rowery elektryczne aż w trzech polskich miastach. W ten sposób zapewnimy ich mieszkańcom nową opcję poruszania się po mieście szybko, wygodnie i w sposób nieszkodliwy dla środowiska. To nasz kolejny krok w promowaniu rezygnacji z poruszania się prywatnymi samochodami na rzecz bezemisyjnych środków transportu, co przyczyni się także do poprawy jakości powietrza w miastach i zmniejszenia zatłoczenia na ulicach — mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce .

Wprowadzany model roweru elektrycznego Bolt ma długą żywotność wynoszącą nawet 5 lat, co sprawia, że jest on rzeczywiście ekologiczny. Ponadto rowery te zostały wyprodukowane z aluminium nadającego się w 100% do recyklingu. Natomiast zastosowanie w rowerze wytrzymałej do 90 km zasięgu, wymiennej baterii obniża ogólny ślad węglowy rowerów, które nie muszą być często przewożone do magazynu w celu ładowania.

Rowery elektryczne Bolt mogą osiągnąć prędkość do 20 km/h. Cena za minutę przejazdu wynosi 50 groszy.

Jak jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami:

— Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić

— W przypadku ścieżek połączonych z chodnikiem to kierujący rowerem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym

— Warunkowo rowerzyści mogą poruszać się chodnikami. Jeśli szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

— Gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), może on jechać po chodnikach lub drogach dla pieszych, ale jest obowiązany jechać powoli i zachować szczególną ostrożność, jak również ustępować miejsca pieszym. Co więcej, rowerzysta musi jechać z prędkością zbliżoną do prędkości z jaką poruszają się piesi.

Rower można parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, a gdy takowego nie ma to ,,jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi. Jednak w sytuacji gdy najbliższy stojak rowerowy jest przepełniony, zachęcamy poszukać innego w okolicy.

Oprac. Karol Grosz

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tex #3097950 23 kwi 2022 09:22

  Kto zarządza Boltem w Olsztynie? Została zmniejszona strefa wjazdu na Dajtki nie mówiąc już o dojeździe do plaży miejskiej Ukiel. Hulajnogi są porzucane tuż za wiaduktem na Sielskiej. To jest przecież bez sensu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janósz #3097947 23 kwi 2022 05:11

   0,50 groszy za minutę przejazdu? To już taniej taksówką, a ile wygodniej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

  2. ano #3097917 22 kwi 2022 15:50

   A jedna z hulajnóg tej firmy leży od kilku miesięcy w Łynie w pobliży mostu św. Barbary. I do tej pory nikt jej nie namierzył.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. basilo #3097915 22 kwi 2022 13:52

    Romanov ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz