Służba więzienna przenosi osadzonych i strażników

2022-03-18 08:31:00(ost. akt: 2022-03-17 16:11:47)

Autor zdjęcia: arch. GG

Z giżyckiego więzienia przenoszą strażników do innych placówek, a osadzonych do Dublin. Czyżby zamykali ten zakład karny? - pytają czytelnicy.
Do redakcji dotarły sygnały czytelników, że więzienie w Giżycku jest likwidowane, osadzeni przenoszeni są do Zakładu Karnego w Dublinach, a strażnicy do innych placówek. Zapytaliśmy u źródła, czy służba więzienna zamierza zamknąć lub przeorganizować giżycki oddział zakładu karnego.

— Służba Więzienna nie planuje ani zawieszenia, ani zniesienia oddziału zewnętrznego w Giżycku, będącego oddziałem Zakładu Karnego w Dublinach — zapewnia por. Łukasz Obuchowski, pełniący obowiązki kierownika działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Dublinach. Funkcjonariusze pełniący służbę w Giżycku mają zapewnioną pełną stabilność zatrudnienia. Jednym z zadań służby więziennej jest racjonalne rozmieszczanie populacji osadzonych przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych. Z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa państwa nie udzielamy szerszych informacji.

Doniesienia o zamknięciu giżyckiej placówki nie potwierdziły się. Jedyny na Mazurach ośrodek penitencjarny z widokiem na jezioro funkcjonuje jak dotychczas. Oddział zewnętrzny w Giżycku podlega bezpośrednio Zakładowi Karnemu w Dublinach. Jednostka posiadająca 112 miejsc przeznaczona jest dla skazanych dorosłych mężczyzn, recydywistów penitencjarnych.

Obecnie giżycki zakład, podobnie jak cała służba więzienna w kraju aktywnie włącza się w pomoc humanitarną uchodźcom z Ukrainy.

— Od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie funkcjonariusze Służby Więziennej w całym kraju włączają się w pomoc humanitarną Ukraińcom uciekającym przed wojną— dodaje por. Łukasz Obuchowski. - Organizują zbiórki rzeczowe i pieniężne, oddają krew, oferują transport, dach nad głową. Przekazują również pomoc ukraińskim więziennikom. W tym zakresie służba więzienna współpracuje z innymi służbami mundurowymi, urzędami wojewódzkimi, lokalnymi ośrodkami pomocowymi czy też organizacjami zajmującymi się pomocą Ukraińcom.

ona

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Akuku #3095786 18 mar 2022 11:52

    "Przedrukowaliście" kolejny raz ten sam artykuł ale nie podaliście wyjaśnienia przyczyn opróżniania tego "kryminału". To samo ma miejsce w "pierdlach" przy ukraińskiej granicy. Władza szykuje miejsca w więzieniach, tylko nie wiadomo jeszcze dla kogo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)