Ligowo-pucharowy maraton Constractu na wielki plus!

2022-03-08 14:35:48(ost. akt: 2022-03-11 14:16:55)
Kibice Constractu (tu radość po golu Jakuba Raszkowskiego) w niedzielę mogli obejrzeć zwycięstwo swojej drużyny, a także pomóc Ukraińcom

Autor zdjęcia: odLot Paweł Jakubowski

FUTSAL \\\ Lubawianie lubią wysokie tempo — drużyna trenera Dawida Grubalskiego w ciągu 14 dni rozegrała aż pięć meczów odnosząc komplet zwycięstw.
W czwartek (24 lutego) lubawianie pokonali w Łodzi Widzew w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2, sprawa wygranej i awansu do ćwierćfinału PP została rozstrzygnięta na korzyść Constractu w dogrywce (końcowe zwycięstwo 4:2, dwa gole Jakuba Raszkowskiego, po jednym trafieniu Pedrinho i Luana).

W niedzielę (27.02) Constract grał z kolei w lidze, ale także na wyjeździe. Eskapada do Chojnic na mecz z Red Devils zakończyła się wygraną lubawian 5:2, bramki dla drużyny trenera Dawida Grubalskiego strzelali: Tomasz Kriezel x2, Deco, Raszkowski, Kacper Sendlewski.

Nie minęły trzy doby i zespół z Lubawy znowu toczył walkę o ligowe punkty. Tym razem rywalizował z Legią Warszawa. Tu także Constract był górą i wygrał na wyjeździe 6:3 (Lucas x2, Paweł Kaniewski, Raszkowski, Luan oraz Warszawski, który "zdobył" bramkę samobójczą).

Aktualny lider Statscore Futsal Ekstraklasy (trzeba jednak pamiętać o większej liczbie rozegranych meczów, niż np. Rekord Bielsko-Biała czy Piast Gliwice), po serii wyjazdowych, zwycięskich spotkań zagrał w końcu na swoim terenie. Niedzielny ligowy pojedynek z AZS UW Wilanów połączony był ze zbiórką najpotrzebniejszych rzeczy dla walczących Ukraińców.

Trzeba przyznać, że w ostatnich spotkaniach lubawski team wystawia cierpliwość swoich kibiców na test, bo kilkakrotnie to rywale jako pierwsi prowadzili, a Constract gonił wynik. Nie inaczej było w meczu z AZS UW.
— Choć to Constract dominował, wynik otworzyli goście po akcji wykończonej przez Vitalija Lisniczenkę. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził jednak Kacper Sendlewski — relacjonuje Kornel Andrzejewski, prowadzący klubowe media Constractu.

— Druga połowa to popis Konstruktorów, którzy po trafieniach Jakuba Raszkowskiego, Lucasa i Luana osiągnęli trzybramkowe prowadzenie i dowieźli je do końca meczu, potrafiąc utrzymywać się przy piłce bez przerwy, przez bardzo długi czas — dodaje Andrzejewski.

Ligowo-pucharowy maraton jest kontynuowany — wczoraj KSC udał się do Gdańska na mecz 1/4 finału Pucharu Polski z AZS Uniwersytet Gdański. Tu lubawianie także wygrali (7:6!) i czekają na losowanie par półfinałowych PP. Oprócz Constractu do 1/2 finału awans uzyskały również drużyny Gredaru Brzeg, Rekordu Bielsko-Biała oraz Red Dragons Pniewy (obrońca tytułu).

Constract Lubawa — AZS UW Darkomp Wilanów 4:1 (1:1)
0:1 — Lisniczenko (13), 1:1 — Sendlewski (15), 2:1 — Raszkowski (23), 3:1 — Lucas (33), 4:1 — Luan (33)