Dwa sparingi „do przodu” i polskie obywatelstwo dla kapitana Mazura

2022-01-27 15:38:53(ost. akt: 2022-01-27 15:50:15)

Autor zdjęcia: MKS Mazur Ełk/YT

MKS Mazur Ełk jest w trakcie przygotowań do nowego sezonu i zdążył już rozegrać 2 z 8 zaplanowanych sparingów. Oba spotkania podopieczni trenera Sobolewskiego wygrali, ale w przypadku pierwszego musieli się nieco napracować. Finalnie w wygranej pomogli Mazurowi sami rywale. Klub i kibiców cieszy także fakt, że kapitan Berezovskyi otrzymał polskie obywatelstwo.
Piłkarze ełckiego Mazura są w początkowej fazie cyklu przygotowań do rundy wiosennej forBET IV Ligi. MKS formę boiskową łapie na treningach i w trakcie sparingów, jakie zaplanowano aż do marca. Łącznie będzie to 8 spotkań. Zawodnicy ełckiego klubu są już 2 grach kontrolnych. W sobotę, 22 stycznia, MKS Mazur Ełk przyjął na własnym boisku (płyta górna Stadionu im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku) Orła Kolno. To była udana i emocjonująca inauguracja serii przedsezonowych sparingów. finalnie Mazur wygrał 4:3.

— Niestety w dzisiejszej grze kontrolnej trener Paweł Sobolewski miał, oprócz siebie, do dyspozycji tylko dwunastu zawodników więc nie mógł pozwolić sobie na przeprowadzenie zbyt wielu zmian, z czego w składzie znalazło się miejsce dla trzech nowych zawodników. Mecz rozegrany został w systemie 3×30 minut. Po pierwszej remisowej połowie i świetnej bramce Dawida Skalskiego prowadzenie w drugiej objęli goście. Przy wyniku 1:2 bramkę wyrównującą zdobył Szymon Tuttas. Pięć minut przed końcem ponowne wyrównanie dało drugie trafienie Tuttasa a zwycięską bramkę goście strzelili sobie sami — czytamy na stronie MKS-u.

Obrazek w tresci

Kolejne spotkanie kontrolne Mazura rozegrano w środę 26 stycznia, również w Ełku. Pojawiła się tutaj bojowo nastawiona ekipa Czarnych Olecko. Animuszu gościom starczyło na wysiadanie z autobusu, bo na boisku ulegli podopiecznym Pawła Sobolewskiego gładkim wynikiem 2:0. Bramki dla Mazura strzelali Lewandowski i Dębek. Tym samym po 2 z 8 zaplanowanych przedsezonowych sparingów, podopieczni Pawła Sobolewskiego są na dobrej drodze do podtrzymania zwycięskiej passy. Już w piątek MKS zmierzy się u siebie z ŁKS Łomża. Oczywiście liczymy na kolejną wygraną.

W międzyczasie Mazur poinformował o miłej dla klubu wiadomości – kapitan i lider ełczan, Oleksandr Berezovskyi, otrzymał polskie obywatelstwo.

Oleksandr urodził się w Odessie na Ukrainie, a pierwsze kroki w piłce stawiał w lokalnym Czornomorcu Odessa skąd trafił do Polski. W Ełku popularny "Saszka" gra od 2016 roku a obecnie nabija sobie kolejne mecze z opaską kapitana ełckiego Mazura. Gratulujemy "Saszka" i życzmy wszystkiego dobrego Tobie i Twojej rodzinie! Jak najwięcej meczów w Mazurku z opaską na ręku! — oznajmił z radością Mazur w sobotę, 22 stycznia na swoim FB.