Dwa miesiące od tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie

2022-01-11 11:29:28(ost. akt: 2022-01-18 11:24:26)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Dziś (11 stycznia) mijają dwa miesiące od tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Mężczyzna z dużą prędkością uderzył w samochód, którym jechało tragicznie zmarłe rodzeństwo.
Tym żył cały Olsztyn: Dwa miesiące temu 11 listopada 2021 roku na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie doszło do wypadku samochodowego.

Według ustaleń prokuratora podejrzany, kierując samochodem osobowym marki Audi A8, poruszał się na tym odcinku drogi z nadmierną prędkością — około 190 km/h. W rezultacie, gdy zbliżył się do skrzyżowania, nie był w stanie zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem i uderzył w bok innego samochodu osobowego marki Audi A6, który w tym samym czasie nieprawidłowo zawracał. Siła zderzenia była tak duża, że części rozbitych aut były rozrzucone na przestrzeni blisko 100 metrów. W wyniku tego wypadku zginęła kobieta kierująca audi A6 i jej pasażer. Kierowca po spowodowaniu wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.

Fot. Kamil Foryś

Dzień po wypadku (piątek 12 listopada 2021 roku) policjanci i strażacy ze wsparciem specjalnie wyszkolonych do tego psów patrolują okolice ul. Bałtyckiej i pobliskie lasy w poszukiwania sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia.


Również (12 listopada 2021 roku) około godz. 22 mężczyzna sam zgłosił się do jednego z olsztyńskiego szpitala. Obsługa natychmiast powiadomiła policję.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ 14 listopada 2021 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowania na 3 miesiące Zbigniewa G.

Sąd Rejonowy w Olsztynie 15 listopada przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Zbigniewa G. tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. W uzasadnieniu tej decyzji sąd wskazał, że zebrany w sprawie materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia zarzut przedstawiony podejrzanemu. Sąd zwrócił uwagę, że Zbigniewowi G. grozi orzeczenie surowej kary pozbawienia wolności. To z kolei rodzi obawy, że podejrzany — pozostając na wolności — może podejmować bezprawne działania destabilizujące dalszy tok postępowania, w szczególności poprzez próbę wpływania na relacje osób przesłuchiwanych w tej sprawie, jak również próbę ukrycia się przed organami ścigania.

24 listopada wciąż w miejscu wypadku, w którym zginęło rodzeństwo, olsztynianie przychodzili zapalić świece.

Fot. Zbigniew Woźniak

Obrońca podejrzanego wniósł zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa G. Zakwestionował dotychczasowe ustalenia śledczych związane z przebiegiem zdarzenia, jak również potrzebę stosowania wobec podejrzanego najsurowszego ze środków zapobiegawczych.

8 grudnia 2021 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie nie uwzględnił zażalenia obrońcy i utrzymał w mocy stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Zbigniewa G. Tym samym uznał decyzję Sądu Rejonowego w Olsztynie za prawidłową i uzasadnioną potrzebą zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Postanowienie SO jest prawomocne.

red.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dorota #3087453 12 sty 2022 05:48

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Grzes #3087382 11 sty 2022 15:13

  Dlaczego nie ma słowa o tym, że zawracała w miejscu niedozwolonym ??? Gdyby przestrzegała przepisów, to by żyła !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Grzes #3087377 11 sty 2022 14:25

   Teraz będą odbywać się "miesięcznice" wypadku na Bałtyckiej ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ewa Nowak #3087366 11 sty 2022 13:23

   Wypadek był szeroko opisywany i Gazeta znowu odgrzewa ta tragedię? Po co?? Rodzina i bliscy doskonale wiedzą ile miesięcy,dni minęło od wypadku.

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz