Kampania Pomarańczowej Wstążki w "Ekoludkach"

2021-11-25 23:54:15 (ost. akt: 2021-11-25 23:55:34)

Autor zdjęcia: Katarzyna Staniszewska

Przedszkole nr1 „Ekoludki” aktywnie włączyło się w kampanię „Pomarańczowej wstążki”, której celem jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.
Promowane są pozytywne rozwiązania związane z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, a także edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Nauczycielki z grupy 6-latki 1 zorganizowały międzygrupowy konkurs plastyczny pt.: „Nie! Dla Przemocy”. Jury miało problem z wyłonieniem tych najciekawszych prac, ponieważ w grupach, pod okiem nauczycielek powstały piękne plakaty o bardzo czytelnym przekazie. Ostatecznie przyznano I.II.III miejsce oraz trzy wyróżnienia. Plakaty zostały wykorzystane w happeningu „Stop przemocy”. W piątek 19 listopada dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, przyniosły też pomarańczowe balony. Bajka terapeutyczna stała się pomocna w przekazaniu trudnych treści dzieciom dotyczących przemocy. Na zakończenie Pomarańczowego Dnia przedszkolaki wykonały tematyczną prace plastyczną.

D. Marciszewska, K. Staniszewska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kasia1234