Donald Tusk został zatrzymany przez policję. Jechał siódemką 107 km/h w terenie zabudowanym

2021-11-20 13:34:33(ost. akt: 2021-11-20 19:08:35)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Mławy. Według ustaleń portalu Interia, polityk jechał siódemką z prędkością 107 km/h.
Donald Tusk stracił prawo jazdy. Jak ustalił portal Interia, przewodniczący PO jechał siódemką przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h.

Do zdarzenia miało dojść w sobotę 20 listopada w miejscowości Wiśniewo w okolicach Mławy.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska przekazała, że zatrzymano tam 64-letniego kierowcę skody, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Nie potwierdziła, że chodzi o Donalda Tuska. W innych źródłach Interia potwierdziła jednak, że chodzi właśnie o przewodniczącego PO.

Polityk otrzymał mandat w wysokości 500 zł oraz zostało mu zabrane prawo jazdy.

Donald Tusk potwierdził, że chodzi o niego.


Kiedy w Polsce traci się prawo jazdy?


Przepisy ruchu drogowego określają sytuacje, w których kierowcom może zostać zabrane lub cofnięte prawo jazdy.

Policjant ma prawo do odebrania prawa jazdy podczas kontroli m.in., gdy nastąpiło przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o minimum 51 km/h lub gdy kierowca spowoduje wypadek drogowy, kolizję lub zagrożenie w ruchu drogowym.

Prawo jazdy może zostać odebrane również, gdy występuje uzasadnione podejrzenie, że kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, prawo jazdy jest zniszczone w stopniu uniemożliwiającym odczytanie, istnieje prawdopodobieństwa podrobienia lub przerobienia prawa jazdy lub upłynął termin ważności dokumentu.Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3081921 22 lis 2021 14:26

  Pedale Marku, zaraz jak tylko odpowiesz na pytania 3 posty niżej.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark . #3081914 22 lis 2021 14:21

  Rudy oszuście wraz z Bąkiem kiedy oddasz zagrabione pieniądze oszukanym w Amber Gold czy OFE.Przecież sam wiedziałeś że to lipa.P dawałeś przyzwolenie na oszustwo wielu ludzi.Może ryża neo nazistowska małpo chociaż przeprosisz tych ludzi doprowadzonych przez ciebie do ruiny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Paul Mark . #3081917 22 lis 2021 14:21

  Rudy oszuście wraz z Bąkiem kiedy oddasz zagrabione pieniądze oszukanym w Amber Gold czy OFE.Przecież sam wiedziałeś że to lipa.P dawałeś przyzwolenie na oszustwo wielu ludzi.Może ryża neo nazistowska małpo chociaż przeprosisz tych ludzi doprowadzonych przez ciebie do ruiny.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

 4. basilo #3081858 22 lis 2021 07:32

  107 km /h ...szaleństwo ... pirat, morderca, celebryta, pedofil, homofob, pedryl, Paul Mark ... samo zło

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Stary dziad #3081833 21 lis 2021 16:30

  Ruski trolu, Pedale Marku może wyjaśnij przy okazji czemu Kaczyśnki w 2011 roku krzyczał że paliwo po 5 zł jest drogie i trzeba obnizyc VAT i akcyzę, a tera zgdy paliwo jest po 6,20 zł to juz mówi, że wyższe ceny to więcej podatków do kasy i nic obniżac nie będziemy - w sensie że rząd się sam wyżywi, na pewno te słowa dobrze pamiętasz bo twój wujek je mówił w telewizji. Wyjaśnij nam czemu w 2020 roku umarło najwięcej Polaków od czasu 2 wojny. Wyjasnij nam czemu infalcja jest najwyższa od 30 lat. Wyjasnij nam czemu nie podnosi sie enerytur a tylko wypłaca dodatkowe - może chodzi o to podwyższyć trzeba każdemu, a wypłacić doadatkowe tylkom tym co przezyją, a coraz więcej umiera ludzi. Wyjasnij nam czemu do lekarza trzeba czekać po kilka lat, miało nie być kolejek. Wyjasnij nam ruska mendo jak to jest że twój Zero mówił że "wystarczy nie kraść a pieniądze będą" i się okazuje że nadal ich nie ma. Czyli, co kradnie się nadal? Wyjasnij nam czemu polski rząd broni granic Niemiec, bo pzrecież ci wszyscy uchodźcy nie chcą do Polski, tylko do Niemiec, ale rzad PiS broni granic Niemiec, a nie Tusk. Podaj nam ile to prokuratura Zery założyła spraw tym złym peowcom, skoro tacy byli źli. No śmiało, dawaj czerwony degeneracie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-16) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (21)