KPR nadal bez zwycięstwa

2021-10-03 13:29:09(ost. akt: 2021-10-03 14:05:01)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Trzeci mecz i trzecią porażkę zanotowali piłkarze ręczni KPR Elbląg. Tym razem wysoko przegrali na wyjeździe z Gwardią Koszalin 20:32.
• Kospel Gwardia Koszalin — KPR Elbląg 32:20 (19:13)
KPR: Jaworski, Plak — Heyda 4, Reseman 3, Załuski 3, Tatar 2, Latarski 2, Nowakowski 1, Peret 1, Sparzak 1, Muracki 1, Sucharski 1, Bartkowski 1, Solecki, Robak, Sowiński, kary: 8 min

Po odejściu kilku czołowych zawodników przed sezonem z elbląskiego klubu młodzież, która została, jak do tej pory, zbytnio sobie nie radzi. Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem był zespół z Koszalina i walcząc o swoje, zdobył trzy punkty, wygrywając mecz bez dużego wysiłku. Tylko początek był wyrównany. W 5 min po golu Adama Nowakowskiego był remis 2:2 i jak się później okazało, był ostatni w tym meczu. Po kwadransie gry miejscowi wygrywali 8:6 i swoją przewagę powiększali z minuty na minutę, prowadząc do przerwy, różnicą 6 goli (19:13). Po przerwie nadal gorą byli koszalinianie. W 40 min wygrywali już 23:14 i było to już "pozamiatane". Elblążanie nie radzili sobie w obronie, byli też nieskuteczni w ataku i nic też dziwnego, że przegrali różnicą dwunastu bramek.

* Pozostałe wyniki: Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna —SMS ZPRP I Kwidzyn 29:23 (13:9), USAR Kwidzyn — PGE KPR Gryfino 26:21 (14:10), SMS ZPRP II Płock — SMS ZPRP II Kwidzyn 31:28 (14:18), Tytani Wejherowo — Sparta Oborniki 40:27 (18:13), Szczypiorniak Olsztyn — Mazur Sierpc (kończy się o godz. 18)