Durma i Cieśla na najwyższym podium

2021-09-28 12:46:13(ost. akt: 2021-09-28 12:48:29)

Autor zdjęcia: nadesłane

W dniach 24-26 września w Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych. W mistrzowskich zmaganiach udział wzięło dwóch reprezentantów Elbląga, którzy wywalczyli trzy złote i jeden srebrny medal.
W mistrzowskich zmaganiach udział wzięło około 200 zawodniczek i zawodników, z różnych formacji, takich jak: Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służby Więzienne, Żołnierze, Komandosi, Jednostki Specjalne oraz Służby Ochrony Państwa. W mistrzowskich zmaganiach Elbląg reprezentowali Adrian Durma (Straż Pożarna Elbląg) oraz Żaneta Cieśla (Wojsko Polskie).

Występ elblążan należy zaliczyć do bardzo udanych. Durma obronił dwa tytuły mistrzowskie w kategorii wagowej 74 kg, kończąc wszystkie osiem walk przed czasem. W formule Pointfighing w decydującej walce o złoty medal pokonał Dariusza Krajewskiego (Policja). Natomiast w formule KickLight w walce finałowej zwyciężył Dawida Czeluśniaka (Wojsko Polskie) — Cieszę się, że mogłem wystąpić na mistrzostwach Polski. Wszystkie walki wygrałem przed czasem, a walczyłem z dobrymi rywalami — mówi Durma. — Przede mną jeszcze dwie imprezy. 8 października wystąpię w Pucharze Polski w Krzeszowicach, a 15 października będę reprezentował barwy Polski na mistrzostwach Świata we Włoszech — dodaje.

W Siedlcach z bardzo dobrej strony pokazała się też Żaneta Cieśla (16 Żuławski Pułk Logistyczny Elbląg - WP). Startowała w kategorii wagowej 55 kg w formule Kick-light i w finale pokonała Nicolę Kaczmarczyk (Straż Pożarna Pleszew), rewanżując się tym samym za porażkę w walce finałowej 1:2 w formule K-1.