Podwójne srebro podopiecznego Judo Shamo Ełk

2021-07-25 23:30:18 (ost. akt: 2021-07-25 23:46:46)

Autor zdjęcia: Judo Shamo Ełk

Judo Shamo Ełk ma powody do dumy. Podopieczny klubu, Olaf Płatek, zajął II miejsce na Mistrzostwach Europy w Sumo. Pomógł także zapewnić srebrny medal naszej reprezentacji.
W dniach 23-25 lipca w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Europy w Sumo. W zawodach brał udział Olaf Płatek z Judo Shamo Ełk. Młody zawodnik w turnieju indywidualnym wywalczył srebrny medal w kategorii +70 kg, w grupie wiekowej U14.

Podopieczny Judo Shamo Ełk pierwszą walkę stoczył przeciwko Ukraińcowi, Igorowi Morozovowi, w półfinale pokonał Estończyka, Gertha Pungasa, by w finale uznać wyższość innego reprezentanta Ukrainy, Voloshanovskyego.

Indywidualna postawa Olafa Płatka sprawiła, że trener kadry narodowej postanowił powołać go na turniej drużynowy. Tutaj podopieczny Judo Shamo Ełk wygrał 3 z 4 swoich walk, czym walnie przyczynił się do zdobycia przez Polskę tytułu wicemistrzowskiego na europejskim czempionacie.

Tryumfatorem została Ukraina, trzecie miejsce zajęły Węgry. Pierwszą piątkę finalistów Mistrzostw Europy Sumo zamykają Estonia i Niemcy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Obrazek w tresci

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nimfadora Tonks #3071579 26 lip 2021 09:41

    Najpierw masa, potem rzeźba. czy jakoś tak... PS Wiem, jak ważna jest tusza dla sumity - oglądało się kiedyś Akebono czy Takanohanę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz