Podwójne srebro podopiecznego Judo Shamo Ełk

2021-07-25 23:30:18(ost. akt: 2021-07-25 23:46:46)

Autor zdjęcia: Judo Shamo Ełk

Judo Shamo Ełk ma powody do dumy. Podopieczny klubu, Olaf Płatek, zajął II miejsce na Mistrzostwach Europy w Sumo. Pomógł także zapewnić srebrny medal naszej reprezentacji.
W dniach 23-25 lipca w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Europy w Sumo. W zawodach brał udział Olaf Płatek z Judo Shamo Ełk. Młody zawodnik w turnieju indywidualnym wywalczył srebrny medal w kategorii +70 kg, w grupie wiekowej U14.

Podopieczny Judo Shamo Ełk pierwszą walkę stoczył przeciwko Ukraińcowi, Igorowi Morozovowi, w półfinale pokonał Estończyka, Gertha Pungasa, by w finale uznać wyższość innego reprezentanta Ukrainy, Voloshanovskyego.

Indywidualna postawa Olafa Płatka sprawiła, że trener kadry narodowej postanowił powołać go na turniej drużynowy. Tutaj podopieczny Judo Shamo Ełk wygrał 3 z 4 swoich walk, czym walnie przyczynił się do zdobycia przez Polskę tytułu wicemistrzowskiego na europejskim czempionacie.

Tryumfatorem została Ukraina, trzecie miejsce zajęły Węgry. Pierwszą piątkę finalistów Mistrzostw Europy Sumo zamykają Estonia i Niemcy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.