Smutna wiadomość dla olsztyńskich kibiców. Zmarł Janusz Mochola

2021-06-13 21:36:49(ost. akt: 2021-06-13 22:10:21)
Janusz Mochola

Janusz Mochola

Autor zdjęcia: stomilolsztyn.com

15 lat grał w składzie Stomilu. Przysłużył się do awansu zespołu w pamiętnym dla "Dumy Warmii" sezonie 1973/74, od którego zaczęły się wielkie sukcesy olsztyńskiej piłki nożnej.
Informację o śmierci długoletniego zawodnika "Dumy Warmii" podał portal stomilolsztyn.com

— Dotarła do nas smutna informacja. W wieku 69 lat zmarł były piłkarz Stomilu Olsztyn Janusz Mochola. W Dumie Warmii występował w latach 1968-1983 — napisał stomilolsztyn.com.

Redakcja kibicowskiego portalu cytuje w swojej informacji fragmenty rozmów ze śp. Januszem Macochą, który trafił do "Dumy Warmii" w 1968 roku.

— Na początku ściągnięto mnie jako napastnika, gdyż strzelałem dużo bramek. Tydzień przed przejściem do OZOS-u grałem jeszcze w ligowym meczu juniorów Polonia – Jeziorak Iława. Po kilku spotkaniach w grupach młodzieżowych ówczesnego OZOS-u trenowałem z pierwszym zespołem. Później trener Woźnica przekształcił mnie z napastnika na obrońcę. Może był to i dobry ruch, bo lubiłem grać na tej pozycji, a obojętne mi było, czy to była lewa, czy prawa obrona. Byłem obunożny, w juniorach ćwiczyłem grę lewą i prawą nogą. Kiedy trener Woźnica ustawił mnie w pierwszym meczu na lewej obronie, to od tamtej pory grałem w pierwszym składzie — cytują Janusza Mochola dziennikarze stomilolsztyn.com.

SK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jedrula #3068979 17 cze 2021 16:04

    Pamiętam Janusza z lat 70-tych. Był podstawowym zawodnikiem zespołu. Mam uwage do piszącego tekst. Dziennikarz, jeżeli po napisaniu tekstu nie oddaje go do korekty, powinien po napisaniu jeszcze raz go przeczytać. Nie jest dobrze, jeśli błędnie podaje się nazwisko zmarłego. Zmarłego Mochole nazwano nazwano Macochą.

    odpowiedz na ten komentarz